3,800 שקל בחודש: נפתחה ההגרלה לדיור מוזל למורים בפלורנטין

ההרשמה תחל היום ותסתיים בתחילת חודש מרץ 2020. מדובר ב-70 דירות שיוגרלו, מחציתן מיועדות לזוגות ומשפחות והיתר למגורים בשותפות. מה תנאי הזכאות?

|
(4)
תל אביב, צילום: אלכסנדר כץ

עיריית תל אביב מודיעה על פתיחת ההרשמה להגרלת 70 דירות בשכירות מוזלת למורים בפרויקט בשוק העלייה בפלורנטין, שבנייתו עתידה להסתיים בתחילת שנת 2021. מועד סיום ההרשמה נקבע ל-1 במרץ 2020.

במבנה המתוכנן, המכונה "בית המורה", יגורו אנשי חינוך והוראה בלבד, אשר ילמדו במערכת החינוך העירונית. עוד מתוכננת הקמתו של קאנטרי קהילתי שיכלול בריכות ומכון כושר וכן גינה ציבורית. בקומת הקרקע של שניים משלושת הבניינים שיוקמו, יוקצו כ-600 מ"ר למסחר וחניון ציבורי שיכלול כ-260 מקומות חניה. 

הדירות שיוצעו לזוכים בהגרלה הן דירות בנות 3 חדרים, ולפרק זמן של חמש שנים. מחצית מהדירות שיוגרלו מיועדות לזוגות נשואים או לידועים בציבור עם או בלי ילדים, ולמשפחות חד הוריות, והיתר מיועדות ליחידים למגורים בשותפות. שכר הדירה יעמוד על 3,800 שקל בחודש, נוסף על דמי ניהול חודשיים בסך 450 שקל.

מה התנאים?
תנאי הזכאות כפי שנקבעו על ידי העירייה מגדירים תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ותעודת הוראה וניסיון של שנתיים לפחות מסיום ההתמחות (סטאז') בהוראה בבית ספר בהיקף משרה של 80% לפחות, בחמש השנים שקדמו למועד הקובע.

המועמדים יתבקשו להציג הסכם עבודה להוראה באחד מבתי הספר בתל אביב-יפו לשנת הלימודים הבאה, בהיקף משרה של 80% לפחות. נבחנת האפשרות לפיה מורה שיתגורר בפרויקט ויפסיק/תופסק עבודתו כמורה בבית ספר בעיר יידרש לפנותה תוך 60 ימים ממועד ההודעה על הפסקת העבודה.

על פי התנאים, בשלוש השנים שלפני המועד הקובע המורה יידרש להוכיח עבודה (בהוראה או בכל עבודה אחרת) במשך לפחות 24 חודשים ב-80% משרה לפחות, מתוכם 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף. "משרה מלאה" מוגדרת בהתאם לנהוג והמקובל בענף - 32 שעות שבועיות. מבחינת מועמד שהינו סטודנט, הדרישה לעבודה של 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף לא תחול על מורה שלמד במוסד אקדמי מוכר בתקופה של 24 חודשים שקדמו למועד הקובע (מבלי לגרוע מיתר הדרישות בתנאי זכאות זה).

עוד נקבעו שלושת התנאים הבאים:
1. הוכחת אי בעלות על דירה - כל המועמדים הינם חסרי דירה או אינם בעלים של חלק העולה על שליש מדירה, בעלי תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או אישור השתתפות בתכנית "מחיר למשתכן".
2. הכנסות - סך ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של כל המועמדים במשק הבית ב-36 החודשים שקדמו למועד הקובע לא עלתה על ההכנסה הממוצעת החודשית של הרף העליון של העשירון השביעי, ובתוספת 10 אחוזים.
3. גובה הון עצמי ונכסים - סך ההון העצמי של כל הגרים במשק הבית במועד הקובע לא יעלה על סך של 300 אלף שקל.

בעירייה מבהירים כי המועמדים נדרשים לעמוד בכל התנאים כאשר במצב של מועמדים נשואים או כאלה המבקשים להתגורר בדירה עם ידוע בציבור - על שני בני הזוג יחדיו לעמוד בשלושת תנאי הזכאות האחרונים.

כמו כן, חלוקת הדירות בפרויקט לסוגי משקי הבית השונים (רווקים/ נשואים/ ידועים בציבור, עם או בלי ילדים), תיעשה בהתאם למפרט וגודל הדירות שיוצעו בפרויקט. בנוסף, תיבחן האפשרות למגורי מורים בשותפות כאשר במצב זה, על כל אחד מהזכאים לענות בנפרד על כל תנאי הזכאות.
 
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "הפרויקט נועד לעודד את הישארותם של אנשי הוראה איכותיים בעיר, ולאפשר למורות ולמורים שלנו להקדיש את עצמם למשימת חינוך ילדינו בלב שקט ובתנאים שיקלו על מציאות חייהם".

שירלי רימון-ברכה, ראש מינהל חינוך בעירייה: "הדיור המוזל הוא עוד חלק בהסתכלות כוללת על הרווחה הנפשית והמקצועית של הצוותים; השקעה בפיתוח המקצועי, תמיכה רגשית, הסבת אקדמאים להוראה ותשלום חנייה למורים באזורי מצוקת חנייה. גאה לעבוד בעירייה שרואה כך את המורות והמורים בעיר".

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  צריך לזכות בתואר שיאן המסכנות
  גיל 19/01/2020 00:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ... כדי לזכות בכמה שקלים הנחה, אפשר לשכור דירה בת"א במחיר לא הרבה יותר גבוה ( אומנם לא במרכז העיר ) בלי הטובות של המדינה/עירייה.
  סגור
 • 3.
  הגדלת ההיצע הביא לירידת מחירים
  מהלך מבורך 15/01/2020 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל פרוייקטי תמא, פינוי בינוי . הסכמי הגג, מחיר למשתכן הביאו להגדלת ההיצע וירידת מחירים.
  סגור
 • 2.
  ירידות מחירים בכל הארץ גם במדינת ת"א
  פלורנטין 15/01/2020 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ירידת מחירים בכל הארץ, רעננה 20% ירידה, ב"ש פרוייקטים רייקים. חריש דירות רפאים, ת"א ירידה 15%.
  סגור
 • 1.
  זה לא פלורנטין
  עמוקה 15/01/2020 14:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה מתחם העלייה!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות