המניה הדואלית הכבדה - שמתרסקת הבוקר בת"א

|
אאוץ'
מניית מנקיינד החבוטה, שבחודשיה הראשונים במסחר בת"א צללה בכ-80% (ופגעה עקב כך במדד ת"א 75), ריכזה אמש עניין רב בניו-יורק, כשזינקה עד 15% (ועקב כך עלתה בשיעור זה גם בת"א, לזמן קצר) לקראת דו"חותיה הכספיים. עם זאת, כגודל הציפייה בקרב המשקיעים, כך גם גודל האכזבה, והמניה, שסיימה בעליות של 4.5% בניו-יורק במחזור שכפול מהמחזור היומי הממוצע, צללה 12.2% במסחר המאוחר בתגובה לדו"חות. 
פער הארביטראז' של מנקיינד אמנם שלילי בשיעור של פחות מ-3% (זינקה אתמול בת"א 8% בשל זינוק בניויורק), אך  ההתרסקות במסחר המאוחר לא מגולמת בפער זה. התרסקות של כאמור - יותר מ-12%.
ואכן, בדקות המסחר הראשונות צוללת {מנקיינד}12%.
הסעיף בדו"חות מנקינד שמדאיג את המשקיעים הוא כנראה נתון המכירות של Afrezza שהמשיך להיות נמוך מהצפוי ברבעון הרביעי של שנת 2015. כזכור, זוהי אותה תרופה שחברת סנופי העולמית הייתה אמורה לפתח ולשווק יחד עם מנקיינד, ונסיגתה מההסכם החלה את גל ההתרסקויות במניה.
הדו"חות הציגו הפסד לחברה: מנקיינד הפסידה לא פחות מ-277 מילון דולר ברבעון הרביעי.  מדובר בהפסד של 4 סנט למניה, בעוד האנליסטים ציפו להפסד של 5 סנט מניה. בשקלול שנתי, החברה הפסידה 368.4 מיליון דולר.
בתוך כך, לאחר פרסום הדו"חות הוריד בית ההשקעות "זאקס" את המלצתו למניה, מ"קניה" ל"החזק". הורדת ההמלצה התבצעה על ידי כמה בתי השקעות במקביל, כאשר הגדיל לעשות "Vetr" שחתך המלצתו מ"קניה חזקה" ל"מכירה חזקה". ואלו כמובן גררו את הנפילה במסחר המאוחר.
נציין כי למרות הנפילה הצפויה הבוקר בת"א, המשקיעים שקנו את מניית החברה בשפל, בהחלט יכולים להיות מרוצים: לאחר שנפלה 82%, המניה דווקא התאוששה יפה, ומאז ה-7 בינואר 2016 טסה 116%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות