לין: "החלטת הממשלה שגויה, יש לשנות את סדרי העדיפויות התקציביים"

נשיא איגוד לשכות המסחר תוקף בחריפות את גזירות הממשלה. "יש להפנים אחת ולתמיד כי הציבור לא יוכל לשאת על גבו את אותו חלק מהציבור הכשיר לעבודה אך אינו עובד"
 |  (2)
אוריאל לין
שלל הגזירות הכלכליות והקיצוצים זוכים היום לביקורת נוקבת מצד איגוד לשכות המסחר שאף מכנה אותם חזרה למדיניות של מפא"י בשנות ה-60 וה-70 "לפיה יש להוציא כסף מהציבור כדי לפתור בעיות כלכליות". הטענה היא שהצעד יגרום לנסיגה כלכלית, יצור מגמה של אנטי צמיחה ויכביד על המגזר העסקי.

"הגיעה השעה שהממשלה תוריד מסדר היום הצעות לטלאים תקציביים ותתמודד ישירות עם בעיות מבניות במשק. גישת הבסיס של הממשלה חייבת להיות הצבת גרעון תקציבי של לא יותר מ-2.5% תוצר ושימוש מושכל במשאבים התקציביים העומדים לרשותנו כולל שינוי סדרי עדיפויות תקציביים", כותב היום עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

ומהו הפיתרון לבעיות התקציב? "הממשלה לא תוכל יותר לחפש פיתרונות קלים להתמודדות ישירה עם בעיות היסוד שבראשן עשיית צדק במערכת המיסוי. קודם שמטילים מסים נוספים ומשנים סדרי עדיפויות תקציביים יש להפנים אחת ולתמיד כי הציבור לא יוכל לשאת על גבו את אותו חלק מהציבור הכשיר לעבודה אך אינו עובד", כך לפי לין.

הממשלה מתכנסת כעת בכדי לאשר את הצעת האוצר להעלאת מסים וביצועי קיצוצים ממשרדי הממשלה השונים. שר האוצר שטייניץ ממשיך להשתמש בטענתו כי המצב הכלכלי בעולם מקשה ומחייב את המהלך. ההצעות צפויות לעבור ברוב גדול בשל תמיכת מפלגות הליכוד וישראל ביתנו.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  צודק ב-100%. אי אפשר ככה להחזיק פרזיטים (ל"ת)
  משה 30/07/2012 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מי ששוקל לעשות מעשה נמהר-
  מושיק מושיק 30/07/2012 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שיצטרף אליך תמיר חג'ג'. 100 שובתי רעב בכיכר כבר יראו אחרת וכל התיקשורת העולמית תצטרף יהיה קשה להתעלם
  סגור