"יכולה להפוך לשחקן השלישי בגודלו בתחום"

האנליסט שי ליפמן על החלטת גזית גלוב שלא למכור את נכסי גזית ישראל: "גזית יכולה לבצע את ההתרחבות בתחום"
 | 
גזית גלוב בפולין, צילום: יח"צ
גזית גלוב -1.19% גזית גלוב 2,899 -1.19% גזית גלוב בסיס:2,934 פתיחה:2,930 גבוה:2,959 נמוך:2,894 תמורה:4,603,424 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר על הפסקת הליך המכירה של החברה הבת גזית ישראל, ובכוונתה לפעול לפיתוח והשבחת תיק הנכסים שלה בישראל. שי ליפמן אנליסט ב-Value Base הביע אופטימיות בנוגע לביטול, וזאת לאחר שגזית לא קיבלה את מבוקשה כאשר החברה היתה על המדף.
"להערכתי לגזית גלוב יכולת להפוך את גזית ישראל לשחקן השלישי בגודלו בתחום המסחרי בישראל, על ידי הגדלת והשלמת הייזום על הקרקעות שבבעלותה ובמקביל לרכישת נכסים". עוד הוסיף לימפן, "המצב כיום הוא שהדואופול עזריאלי ומליסרון בפועל לא יכול לצמוח בשוק המסחרי על ידי רכישות חדשות (בשל הגבלים עסקיים) וניתן לראות שהם פונים להתרחבות בייזום בעיקר בתחום המשרדים".
 
"בגזית הנכסים (בהיקף של 2.2 מיליארד שקל) רשומים לפי היוון של 7.25%- 7.5% בדומה לשיעורי ההיוון של החברות בענף, בפועל עזריאלי ומליסרון נסחרות במכפילי הון גבוהים שגוזרים לנכסים שלהם שיעורי היוון של 6%-6.5% (מליסרון מכפיל הון 1.45, עזריאלי 1.28)".
 
ליפמן טוען כי ההתרחבות יכולה להיעשות על ידי שותפות פיננסית של המוסדיים: "גזית יכולה לבצע את ההתרחבות בתחום על ידי כניסה של מוסדיים כשותפים פיננסים שלה (ואני בטוח שהמוסדיים מאוד ישמחו להיות שותפים של גזית בישראל), וזה עולה בקנה אחד  עם האסטרטגיה של גזית להגדיל את פעילות הנדל"ן הפרטי שלה, וזו תהיה דוגמא טובה לבעלי המניות  מה היא מתכוונת לעשות כשהיא רוצה להפוך את אחת האחזקות הסחירות שלה לפרטית כשהיא נשארת בניהול עם פחות אקוויטי ויותר דמי ניהול ודמי הצלחה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה