יו"ר רוביקון: "כיום, גם אפיקי ההשקעה הסולידיים - אינם בטוחים"

אמיר ברמלי מציין כי "הדרך להתמודד עם חוסר הוודאות כיום היא פשוט לצמצם את מידת החשיפה שלנו, כלומר להשקיע לטווחים קצרים ולממן עסקאות ספציפיות"
|
אמיר ברמלי, צילום: יח"צ
יו"ר ומייסד רוביקון, אמיר ברמלי, השתתף הבוקר בוועידה השנתית לניהול עושר משפחתי, והתייחס להשפעת המשברים הכלכליים הגלובליים של השנים האחרונות ואל הקושי להבחין היום בין השקעות סולידיות להשקעות ספקולטיביות.

"המשברים שהתרחשו בשווקים העולמיים בשנים האחרונות הדגישו עד כמה אפיקי ההשקעה הסולידיים המסורתיים, כגון השקעה בנדל"ן או רכישת של גופים גדולים, אינם בטוחים" אמר ברמלי, והוסיף כי "גם חברות הדירוג הגדולות, שהיו אמורות לעזור למשקיעים לתמחר את מידת הסיכון האמיתי שגלומה בעסקאות, לא הצליחו לעשות זאת, וכתוצאה מכך תיקנו "תיקון הפוך" – כלומר הורידו באופן יזום את דירוגי אשראי, מבלי להתבסס תמיד על הערכה מציאותית של מידת הסיכון".

"שוקי ההשקעות היום הם דינמיים" אמר ברמלי, "הדרך להתמודד עם חוסר הוודאות של שווקים כאלו היא פשוט לצמצם את מידת החשיפה שלנו, כלומר להשקיע לטווחים קצרים ולממן עסקאות ספציפיות, שאנחנו מבינים אותן בדיוק, מבינים במה הן כרוכות, יודעים למה בדיוק משמש הכסף ויודעים מתי הוא חוזר אלינו". בכדי להפחית את הסיכון, אומר ברמלי, "יש לפזר את ההשקעות, כך שגם השקעה לא מוצלחת לא תהווה 'מכה' קשה מדי".

אותה הדינמיות, עליה דיבר ברמלי, מטילה על המשקיע אחריות. "האחריות של המשקיע כיום לא נופלת מזו של בית ההשקעות. המשקיע צריך לדעת במה מושקע הכסף, ואם הוא לא מבין את העסקה – פשוט לא להשקיע. זו לא בושה לומר 'אני לא מבין למה נכנסתי'".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות