"מבנה הפירמידה מאפשר לבעלי השליטה לגזור קופונים - על גב הציבור"

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "המטרה היא מהותית, צריך להבין שאנחנו לא רק מקצצים אלא גם מטפלים בבעיות היסוד שרודפות את הכלכלה הישראלית"
 | 
ח"כ ניסן סלומינסקי, צילום: יח"צ
וועדת הכספים של הכנסת, בראשותו של ח"כ ניסן סלומינסקי, התכנסה היום במסגרת הניסיונות להביא את חוק הריכוזיות לאישור סופי. לאחר הדיון, אמר סלומניסקי כי "וועדת הכספים תקדיש את כל הזמן הנדרש במטרה להביא את החוק לאישור סופי. מדברים הרבה על התקציב, אולם קיימות בעיות מבניות שמכבידות על המשק, לא פחות מהגירעון התקציבי".

סלומינסקי המשיך ואמר כי "קיימת תחושה בציבור שהתקציב וחוק ההסדרים מטפלים רק בשכבות מסוימות ולא בכולם ומכאן חשיבותו הרבה של חוק הריכוזיות וועדת הכספים תטפל בו באופן אינטנסיבי". סלומינסקי התייחס גם לבעלי השליטה במשק, ואמר כי "המבנה הפירמידיאלי מאפשר להם ליהנות מהצלחות, לגזור קופונים ודיבידנדים ולהעמיס על הציבור את הכישלונות".

נפתלי בנט, שר הכלכלה, התייחס לאישורו הסופי של חוק הריכוזיות וקרא "להגביל את המבנה הפירמידלי יותר מהמוצע בחוק לשתי שכבות ולקצר את משך הזמן שיינתן להפרדה בין אחזקות ריאליות לפיננסיות. המטרה היא מהותית, שהציבור יבין שאנחנו לא רק מקצצים אלא גם מטפלים בבעיות היסוד שרודפות את הכלכלה הישראלית".

יו"ר , פרופ' שמואל האוזר, התייחס גם הוא לפרטי החוק. "אנו במצב כלכלי לא פשוט היום ומסובך מאד בתקופה הזו לעשות מיזוגים. בתקופה כזו זה כמעט תוהו ובוהו של התארגנות החברות מחדש, אני מבקש להמליץ לוועדה קיפול לשתי שכבות אלא אם בשכבה השלישית בעל השליטה מחזיק לפחות ב-33% מהזכויות ההוניות".תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה