הדולר מתחזק ונסחר סביב 3.59 שקלים; "גוברת הסבירות לתיקון מעלה"

"הכוונה להתחיל בצמצום תוכנית ה-QE עשויה לספק תמיכה לדולר בתקופה הקרובה ואולי להניע תיקון לפיחות החד שראינו בימים האחרונים"
 | 
הדולר עולה
המסחר במט"ח עבר הבוקר (ה') לעליות, כאשר הדולר מתחזק ב-0.63%, ונסחר סביב 3.59 שקלים. האירו עולה אף הוא קלות ב-0.35%, לרמה של 4.718 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל אומרים כי "לאחר שצנח אמש לזמן קצר מתחת לרף הקריטי של 3.55 שקלים, הדולר-שקל מצליח להתאושש קלות, וזאת על רקע עדותו של בן ברננקי בפני הקונגרס. מצד אחד, ציין ברננקי כי הבנק ככל הנראה יתחיל בצמצום היקף רכישות האג"ח בסוף השנה או בתחילת 2014, ומצד שני חזר והדגיש כי הבנק דבק במדיניותו המרחיבה הקיצונית וכי אין לראות בצמצום רכישת האג"ח תזוזה לעבר הקשחה מוניטארית, קרי העלאות על הדולר".

עוד מציינים ב-FXCM, "הכוונה להתחיל בצמצום ההרחבה הכמותית עשויה לספק תמיכה לדולר בתקופה הקרובה ואולי להניע תיקון לאחר הפיחות החד שראינו בימים האחרונים".

בפריקו ניהול סיכונים והשקעות, סבורים כי "פוטנציאל התחזקות השקל מוגבל, והדולר צפוי לשוב ולהיסחר מעבר לרמות של 3.6 שקלים. בראייה לטווח ארוך, אין שינוי בהערכתנו כי השקל צפוי להתחזק משמעותית".

אמש החל יו"ר הפד' בעדותו החצי שנתית בפני הקונגרס, עדות שצפויה להימשך גם היום. ברננקי ציין לחיוב את תרומתו של שוק הנדל"ן לצמיחה הכלכלית בארה"ב. בנוסף, ציין כי צמיחה זו נמשכת בקצב מתון ברבעונים האחרונים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה