מתמתנת התחזקות הדולר: השער היציג נקבע בעליה של 0.5% ל-4.209 שקלים

האירו הוסיף 0.23% ל-5.586 שקלים. בארה"ב התפרסמו נתוני סקר ה-ADP שהיו גרועים מהציפיות המוקדמות
|
מתמתנת התחזקות הדולר: השער היציג נקבע בעליה של 0.5% ל-4.209 שקלים

הדולר ממשיך לזגזג ורושם כעת התחזקות מול השקל, לאחר שאתמול רשם ירידה חדה. עם זאת, בשעתיים האחרונות התמתנה עליית הדולר, במקביל לשינוי במהלך המסחר של הדולר בעולם וצפי לפתיחה שלילית בוול סטריט מאוחר יותר.

מוקדם יותר פורסמו ביפן נתוני מאקרו כלכלה שליליים. היום פורסם סקר ה"טאנקן" שעורך הבנק המרכזי של יפן מידי רבעון, והצביע על כך שהסנטימנט בקרב העסקים הגדולים ביפן נפל לשפל היסטורי. המדד, הבודק את מידת הבטחון בחברות התעשייה הגדולות בכלכלה השניה בגודלה בעולם, נפל למינוס 58 נקודות ברבעון הראשון של 2008 לעומת מינוס 24 ברבעון האחרון של 2008.

מדובר ברמה הנמוכה ביותר מאז ומעולם, לאחר שברבעון השלישי של 1975 נפל הטאנקן לשפל של 50 נקודות בעקבות משבר האנרגיה העולמי. כלכלנים ציפו בממוצע לירידה לאיזור המינוס 55 נקודות, על פי סקר שערכה סוכנות רוייטרס.

בארה"ב, מירב תשומת הלב מרוכזת בסקר ADP שבוחן את השינוי במשרות החדשות ללא המגזר החקלאי לחודש מארס, הסקר מגיע לפני נתוני הלשכה לסטטיסטיקה ביום שישי אבל לו השפעה רבה על השווקים. נתוני ה-ADP הצביעו לפני זמן קצר על צמצום נוסף של כ-742 אלף במשרות, כשהתחזית עמדה על רמה של 660 אלף בלבד.

בנוסף, הכלכלה הגדולה תפרסם את סקר מדד מנהלי הרכש בסקטור הייצור המבוצע ע"י המכון להיצע ניהולי. הנתון צפוי להיות על רמה של 35.8 נקודות כאשר כל נתון מתחת ל-50 מצביע על התכווצות התעשייה.

קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש בעליה של 0.5% לרמה של 4.209 שקלים לדולר. האירו הוסיף 0.23% ל-5.586 שקלים. בעולם נחלש כעת הדולר ב-0.1% לרמה של 1.3263 דולר לאירו ונחלש ב-0.25% לרמה של 98.70 יין לדולר.

אורן קרלמן, דילר בחדר עסקאות של איזיפורקס, אומר כי "הממשלה החדשה משאירה הרבה סוחרים על הגדר בכדי לראות איזה בשורות יביאו נתניהו ושר האוצר החדש. מצד שני, פישר מחזק את הדולר עם המשך הרכישות של בנק ישראל, הוא ממשיך גם לרכוש ממשלתיות ארוכות, מהלך שגם מחזק את הדולר. כרגע הצמד הזה "יושב על הגדר", אין כיוון ברור".

מחברת פינוטק נמסר כי "השקל חזר לרדת אתמול ואיבד כארבע עשיריות האחוז אל מול הדולר ביום שלישי. שלושת הבנקים המובילים בישראל פרסמו תוצאות רווח/הפסד מאכזבות לרבעון הרביעי של שנת 2008, זאת בשל גידול בחובות אבודים וקיטון בתיקי ההשקעות, כשהתחזית ל-2009 אינה מעודדת.

"בנק לאומי אשר גובר על הפועלים בכמות הנכסים אשר בבעלותו רשם הפסדים של 282 מיליון דולר ברבעון מנגד שנה קודם לכן רשם רווחים של יותר ממיליארד שקל. הנתונים המאכזבים מהסקטור הפיננסי המקומי כשבכירי הבנק אומרים כי אין מספיק אשראי כדי שהכלכלה תעמוד שוב על הרגליים מעלה את חשש המשקיעים כי השקל הישראלי יאבד מערכו הריאלי. מבחינה טכנית היעד נותר על רמה של 4.35 שקל לדולר אחד".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות