הדולר היציג נקבע בעליה של 1.14%: "היעד הקרוב הוא 4.25 שקלים"

כך נמסר מחברת כלל פורקס. בנק ישראל הודיע אתמול כי ימשיך בתוכניתו להגדיל את יתרות המט"ח בקצב של 100 מיליון דולר בממוצע ליום
|
הדולר היציג נקבע בעליה של 1.14%: "היעד הקרוב הוא 4.25 שקלים"

התמתנות נרשמת בעליית הדולר מול השקל. בפתיחת יום המסחר במטבעות זינק הדולר ל-4.16 שקלים, בעקבות הודעת ואילו בנק ישראל קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש ברמה של כ-4.148 שקלים, עליה של 1.1% לעומת שערו היציג הקודם. האירו זינק ב-2% לרמה של 5.64 שקלים.

בעולם נסחר הדולר ביציבות סביב רמה של 1.357 דולר לאירו ו-97.77 יין לדולר.

רונן מנחם, מנהל היחידה לאסטרטגיה והשקעות בבנק מזרחי טפחות מציין כי "הודעת בנק ישראל אינה מפתיעה ומתיישבת עם ציפיותינו בעקבות הורדת הריבית האחרונה ועם האיתותים ששלח בנק ישראל לאחרונה". להערכתו "שער החליפין יבצע התאמה ולאחר מכן ישוב להגיב לתנאי השוק המשתנים. כדאי לזכור שכנגד בנק ישראל פועלים כוחות בלתי מבוטלים להתחזקות השקל".

מחברת כלל פורקס נמסר כי "ההתערבות של בנק ישראל במסחר אמש על ידי הודעה על הגדלת רכישת אגרות החוב הממשלתיות והמשך רכישת המט"ח גרמה לזינוק חד בשער שעלה בתוך מספר דקות בכמעט 10 אגורות לרמה של 4.17 שקל לדולר. הבוקר מתוקנת קפיצה זו במקצת אך היעדים הם 4.25 תחילה ואם ייפרץ גם מחסום זה 4.35 שקלים לדולר לבסוף".

בבנק ישראל הודיעו אתמול בערב כי ירחיבו את הפעילות שלו וירכוש כ-200 מיליון שקלים ממשלתי בממוצע ליום. כמו כן, ימשיך בנק ישראל בתוכניתו להגדיל את יתרות המט"ח בקצב של 100 מיליון דולר בממוצע ליום. בשוק האג"ח נרשם שינוי במגמת הירידות של הימים האחרונים והאג"חים הארוכות מזנקות בכ-1.5%, גם השקליות וגם צמודות המדד.

במשרד האוצר דיווחו כי הם ידעו מראש על הצעדים עליהם הכריז אתמול נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. במשרד האוצר הדגישו: "מדובר במהלך חיובי שביכולתו לתרום להקלה על מחנק האשראי במשק".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות