המומנטום בדולר נמשך: גורביץ' - "התיקון מטה בדולר נגמר, הכיוון צפונה"

כך לפי אייל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal. בעולם נסחר הדולר ביציבות סביב 1.347 דולר לאירו
|
המומנטום בדולר נמשך: גורביץ' - "התיקון מטה בדולר נגמר, הכיוון צפונה"

הדולר ממשיך היום במומנטום החיובי מהימים האחרונים ורושם יום שלישי רצוף של התחזקות מול השקל. העליות מתחילת השבוע מגיעות לאחר שבשבוע הקודם צנח הדולר בשיעור של 3.5% מול השקל (בהמשך לירידה של 1.5% שבוע קודם לכן).

קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש בעליה של 0.85% לרמה של 4.10 שקלים. בכך השלים הדולר עלייה של קרוב ל-2.5% מאז השפל התוך יומי (4.009 שקלים) שנרשם ב-20 למארס, יום שישי האחרון. האירו נקבע בעליה של 0.4% לרמה של 5.529 דולר לאירו.

"אי הוודאות בכל הנוגע לתכנית "ההצלה" שפרסמה ממשלת ארה"ב בה הודיעה כי תספק מימון למשקיעים לרכישת נכסים רעילים מהבנקים בהיקף של 200-800 מיליארד דולר מחזירה את המשקיעים לחפש מפלט בטוח בשטר הירוק." כך נמסר מחדר המסחר של פינוטק שהוסיפו, כי "הסנטימנט כלפי השקל יורד כאשר לאחר שפישר, המשיך במדיניותו המוניטארית אשר דוגלת בהפחתת וקיצץ בעוד כרבע האחוז בריבית לטווח קצר והעמידה על רמה של 0.5% בלבד".

אייל גורביץ', המנתח הטכני של אתר Bizportal התייחס היום למהלך של הדולר ואמר כי "הדולר למעשה גמר את התיקון והיעד כרגע הוא מעל הרמה של 4.25 שקלים". ביום שני פרסם גורביץ' סקירה בה הוא העריך כי "התנהלותו של הדולר ברמות הנוכחיות עשויה ליצר גל עליות משמעותי נוסף" -

נשיא ארצות הברית, ניסה לשדר לפני מספר שעות, במסיבת עיתונאים, אופטימיות ולעודד את אזרחי ארצות הברית על רקע המיתון ההולך ומעמיק וגלי הפיטורים שלא נגמרים בחודשים האחרונים. "אנחנו נעים בכיוון הנכון, רואים סימנים חיוביים. אנחנו נצא ונתאושש מהמיתון הזה, אבל זה יקח זמן וצריך לכן הרבה סבלנות, כוח רצון וסיבולת", אמר אובמה.

לגבי ההצעה של סין לפעול ליסוד מטבע גלובלי חדש, שיחליף את הדולר, אמר אובמה "אין שום צורך להחליף את הדולר. הדולר חזק, המערכת הפוליטית שלנו וגם המערכת הכלכלית חזקות ויציבות יותר מהרוב המוחלט של המדינות בעולם", אמר.

בעולם נסחר הדולר ביציבות סביב 1.347 דולר לאירו והיין היפני מתייצב סביב 97.95 יין לדולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות