נאוויטס: LLOG מימשה את האופציה לרכישת 31% מפרויקט שננדואה

מפעילת פרויקט שננדואה ופרויקט בקסקין והשותפה של נאוויטס במפרץ מקסיקו, חברת LLOG Exploration, מימשה את האופציה תמורת תשלום של כ-4.6 מיליון דולר
|
אוניית קידוח של נאוויטס, צילום: LLOG

שותפות חיפושי הנפט והגז  נאוויטס פטר יהש 0% נאוויטס פטר 2,100 0% נאוויטס פטר יהש בסיס:2,100 פתיחה:2,100 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת כי מפעילת פרויקט שננדואה ופרויקט בקסקין והשותפה של נאוויטס במפרץ מקסיקו, חברת LLOG Exploration, מימשה את האופציה לרכישת 30.95% מהזכויות בפרויקט שננדואה, שניתנה לה טרום רכישת הפרויקט והעבירה לנאוויטס תשלום בסך של כ-4.6 מיליון דולר.

התשלום מהווה החזר חלקה של LLOG בעלות הרכישה וכן בהוצאות השוטפות שקשורות במאגר ועד כה שולמו על ידי נאוויטס. בנוסף, LLOG תפעל לאישור החלטת השקעה סופית (FID) בפרויקט שננדואה עד למחצית שנת 2020. בכוונת השותפות להשלים את פיתוח המאגר עד סוף שנת 2023.

עוד מדווחת נאוויטס, כי החלה, יחד עם שותפותיה לפרויקט שננדואה במפרץ מקסיקו ברכישת הציוד הנחוץ לפיתוח המאגר, בדגש על ציוד עם זמן אספקה ארוך, והן רוכשות יחידות תת-ימיות לשליטה ובקרה על הפקת הנפט במאגר.

פרויקט שננדואה ממוקם צפונית-מזרחית לפרויקט בקסקין של נאוויטס במפרץ מקסיקו, כ-155 מייל דרומית ללואיזיאנה, בעומק מים של כ-1,770 מטר. היקף המשאבים המותנים (2C)  בשננדואה (צפון ודרום) עומד על כ-281 מיליון חביות נפט וחלקה של נאוויטס עומד על כ-65 מיליון חביות. בחברה מציינים כי התזרים המהוון מהפרויקט (בשיעור היוון של 12%) משקף לחלק של נאוויטס בשננדואה (23.1%) שווי של כ-415 מיליון דולר.

הזכויות בתגלית שננדואה נרכשו בשנת 2018  תמורת כ-1.8 מיליון דולר בלבד תוך שיתוף פעולה עם שתיים משותפותיה בפרויקט בקסקין - המפעילה LLOG, אחת מחברות הנפט הפרטיות הגדולות בארה"ב ומומחית בפיתוח נכסי נפט במים עמוקים, וקרן Blackstone. עד לשנת 2017 נקדחו בשטח התגלית 8 קידוחי אקספלורציה, הערכה ואימות, בהשקעה כוללת של כ-1.7 מיליארד דולר.

לדברי יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "פרויקט שננדואה יצא לדרך עם הבעת האמון של LLOG בפרויקט ונכונותה לפעול לפיתוח של הפרויקט, כפי שעשתה בהצלחה בפרויקט בקסקין. מימוש האופציה והחלטת השותפים להתחיל ברכישת ציוד לפרויקט מסמנת אבן דרך מהותית בקידום פיתוחו של הפרויקט, הצפוי להציף ערך משמעותי לנאוויטס. האחזקה המשמעותית שלנו בשננדואה הופכת אותנו לשותפים מובילים באחד הפרויקטים הגדולים במפרץ מקסיקו, ואת שננדואה לפרויקט הדגל החדש של נאוויטס".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות