העליות התמתנו לאחר דברי דראגי; הריבית בגוש האירו ללא שינוי הריבית בגוש האירו ללא שינוי ברמה של 1%

ה-ECB ערך מסיבת העיתונאים ובה נגיד הבנק המרכזי סיפק הסברים לגביי מצב הכלכלה באירופה. מדברי דראגי: "אנחנו חייבית להציב את הצמיחה בראש סדר העדיפויות, ללא סתירה עם הצורך לשמור על איחוד פיסקלי"
 | 
מריו דראגי (צילום: Getty images Israel)
המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים נאות וברקע ניצבת ההודעה כי הריבית בגוש האירו נותרה ללא שינוי כצפוי ברמה של 1%. המשקיעים מתייחסים לדברי נגיד ה-ECB במסיבת העיתונאים החודשית שסוקרת את מצב הכלכלה ביבשת.

מדד הדאקס שטיפס קודם מעל 1% מחק את העליות ונסחר ביציבות, מדד הקאק עולה 0.2% ומדד הפוטסי מטפס 0.3%. מניות יצרניות התרופות והבנקים מובילות את המגמה החיובית: רוש עולה 1% ברקע להודעה חיובית והשגת יעד בתחום דלקת הפרקים, סנופי מטפסת 0.9% ובנק Banco Santander עולה 2.5%.

נגיד ה-ECB העריך כי האניפלציה תהיה מעל 2% ב-2012 ורואה השפעות חיוביות חדשות מכיוון ה-LTRO. דראגי ציין כי הרבה ממשלות מתקדמות בכיוון הנכון לקונסולידציה פיסקלית וישנה ירידה חדה באינדיקטורים המראים על תנודתיות. לשאלה מדוע נפסקה רכישה האג"ח מדינות בשוק המשני ענה דראגי כי פעילות זו של ה-ECB "עדיין קיימת איך היא איננה אינסופית".

הצמיחה במרכז

דראגי מתעקש שלא קיימת סתירה בין הידוק פיסקלי וצמיחה. "צמיחה אפשרית בטווח הארוך רק במידה מתבססת על מספר עמודי תווך וכלכלה יציבה הוא אחד מהם. אנחנו חייבית להציב את הצמיחה בראש סדר העדיפויות, ללא סתירה עם הצורך לשמור על איחוד פיסקלי".

נזכיר כי לפני שבוע התבטא דראגי בצורה לא בהירה ברקע לדיון הציבורי הנוגע לעניין הצנע מול הצמיחה. הטענה כנגד צעדי הצנע החמורים והקיצוצים הנכפים על ממשלות בעלות חובות גדולים היא שהצנע מדכא את הצמיחה. הנגיד התייחסת לעניין ואמר כי "על המנהיגים להוסיף 'הידוק צמיחה' ל'הידוק הפיסקלי'".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה