עד 2015: ארה"ב - אחת המדינות המפותחות עם עלות הייצור הכי נמוכה

על פי דו"ח שפורסם ארה"ב הופכת לאחת המדינות עם העלות הנמוכה ביותר לייצור בקרב המדינות המפותחות. "חברות רבות נודדות חזרה לארה"ב"
 | 
בוסטון
האם בקרוב תהיה לארה"ב סיבה אחת פחות לדאגה? על פי דו"ח של BCG - (Boston Consulting Group) ארה"ב הופכת לאחת המדינות עם העלות הנמוכה ביותר לייצור בקרב המדינות המפותחות. עלויות הייצור הממוצעות בגרמניה, יפן, צרפת, איטליה ובריטניה יהיו גבוהות ב-8% עד 18% מאשר בארה"ב ב-2015, כך על פי הדו"ח.

הדו"ח מסב את תשומת הלב לייצוא בארה"ב שהשתפר מאוד לאחרונה. "למרות ההתמקדות בגירעון של האוצר, מעט מאוד תשומת לב הוקדשה לעובדה שהייצוא של המדינה כבר גדל יותר מפי 7 מאשר התוצר החל משנת 2005" ציינו.

BCG מצא כי ארה"ב הופכת אטרקטיבית יותר ויותר עבור עסקים, בשל עלויות נמוכות יותר של עבודה, גז טבעי וחשמל. עוד נמצא, כי ארה"ב צפויה לקבל רווח שבין 70 מיליארד דולר ל-150 מיליארד דולר כתוצאה מעלייה בייצוא השנתי ב-2020. ב-BCG מאמינים כי שני שליש מהרווחים הללו נובעים מהסטת הייצור ממדינות באירופה ומיפן לעבר ארה"ב. כתוצאה מהמגמות הללו מאמינים ב-BCG כי שיעור האבטלה בארה"ב עשוי לרדת בשיעור של עד 0.3% מהשיעור הנוכחי העומד על 7.4%.

כריס וויליאמסון, כלכלן ראשי ב-Markit מסכים עם ממצאיו של הדו"ח, אולם מטיל ספק במסגרת הזמן שבה זה יתרחש ובהשפעה המדויקת על הכלכלה הרחבה. "זה הולך ונהיה ברור יותר ויותר - חברות רבות נודדות חזרה לארה"ב ממדינות כמו סין, מאחר והיתרונות שיש בייצור במדינות כאלה דורשים הערכה מחודשת". חברות זרות כמו טויוטה, איירבוס, ימאהה, סימנס ורולס רויס כבר התחילו בניוד מתקני הייצור שלהן לארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה