משרד הפנים: 25 אלף יח"ד אושרו בוד"לים - יורחבו לפינוי בינוי

לפי תזכיר חוק שהפיץ שר הפנים גדעון סער חוק הוד"לים יוארך ב-22 חודשים ויאפשר לקדם תכנית לדיור לאומי בקרקע אשר רק 40% או יותר ממנה היא קרקע מקרקעי ישראל
 |  (1)
גדעון סער, צילום: יותם פרום
שר הפנים, גדעון סער, הפיץ היום (א') תזכיר חוק להארכת חוק הוד"לים ב- 22 חודשים נוספים ולהרחבתו, כך שיכלול גם תכניות פינוי בינוי ותכניות לבנייה בקרקע מעורבת. בכוונת סער להביא את החוק לאישור הכנסת עם פתיחת מושב החורף של הכנסת.

במסגרת תיקון החוק מוצע להרחיב את ההגדרה של החוק, כך שיתאפשר אישור של תכניות במתחם בינוי פינוי להקמת 100 יחידות ומעלה.

עוד מוצע במסגרת שינוי החוק לקבוע כי ניתן לקדם תכנית לדיור לאומי בקרקע אשר רק 40% או יותר ממנה היא קרקע מקרקעי ישראל, זאת בניגוד למצב כיום שניתן לקדם תוכנית דיור לאומי רק בקרקע שעיקרה מקרקעי ישראל- 80% או יותר ממנה הם מקרקעי ישראל.

במסגרת תזכיר החוק מוצע להאריך את תוקף הגשת התכניות לאישור במסלול וד"ל ב-22 חודשים נוספים (בתיקון לחוק מופיע 48 חודשים ממועד אישור החוק).

יצוין, כי החוק להאצת הבנייה למגורים (חוק הודל"ים) קובע מנגנון שנועד לקצר באופן משמעותי את תהליכי התכנון והשלמתם ובכך לאפשר להאיץ את קצב אישור התכניות לבנייה למגורים.

מאז כניסת החוק לתוקף והתחלת הפעילות על פי מסלול וד"ל (2012) אושרו 25 אלף יחידות. מספר יחידות הדיור שאושרו במסלול וד"ל, מהווה 20% מסך יחידות הדיור שאושרו בתקופה זו.

שר הפנים, גדעון סער, אמר: "הרחבת חוק הוד"לים תעודד תנופה והתחדשות עירונית ותגדיל את היצע הדיור".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דחוף צדק חברתי למען הדור הצעיר=הם התקווה לקיום המדינה!! (ל"ת)
  פופוליזם=לפראייר 01/09/2013 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור