מעצמה ביטחונית תקציב הביטחון של סין ב-2012 יגדל 11.2% ל-110 מיליארד ד'

בשני העשורים האחרונים הגדילה סין מדי שנה את הוצאותיה הצבאיות בשיעור דו ספרתי. תקציב הביטחון של סין ביחס לתוצר נמוך מזה של ארה"ב ובריטניה
 | 
מעצמה צבאית
המעצמה הסינית תגדיל את תקציב הביטחון שלה לשנת 2012 ב-11.2% ל-670 מיליארד יואן שהם כ-110 מיליארד דולר, כך עולה מהודעת ממשלת סין היום, אשר חשפה את תקציב הביטחון הסיני בפעם הראשונה מאז הודיע הנשיא האמריקני, אובמה, על כוונתו לחזק את נוכחותה והשפעתה של ארה"ב באיזור אסיה פאסיפיק.

הגדלת תקציב הביטחון של סין ל-2012 ממשיך את מגמת ההתחזקות הצבאית של המעצמה האסיאתיית שהגדילה בשנת 2011 את התקציב הזה ב-12.7%, ובסה"כ בשני העשורים האחרונים כמעט ולא חרגה סין מהגדלה בשיעור דו ספרתי של תקציב הביטחון.

"סין מחוייבת להתפתחות בדרך של שלום תוך שהיא מקיימת מדיניות הגנתית" אמר דובר הפרלמנט הסיני במסיבת עיתונאים שנערכה לפני הכינוס השנתי של הקונגרס העממי, הפרלמנט הנשלט על ידי המפלגה הקומוניסטית בו צפוי להיות מאושר תקציב הביטחון.

"בסין חיים 1.3 מיליארד איש, על פני טריטוריה גדולה וקו חוף ארוך, אך ביחס לארצות אחרות הוצאות ביטחון שלנו הן יחסית נמוכות" אמר דובר הפרלמנט בהצהרה ששודרה בטלוויזיה הארצית והוסיף, "חלקו של תקציב הביטחון של סין עמד ב-2011 על כ-1.28% מסך התמ"ג בעוד שתקציבי הביטחון של ארה"ב ובריטניה עולים על 2% מהתוצר".

נציין כי השבוע צפויה להתקיים בפרלמנט הסיני פגישה האחרונה לקראת שינוי ההנהגה שקורה פעם בעשור ומתוכנן לסוף השנה. ברקע הפגישה, ביצועיו הנחלשים של השוק הסיני הרפומות הצפויות בו. המאמצים לשמור על צמיחה כלכלית בכלכלה השנייה בגדולה בעולם יהיו במוקד הפגישה.
לידיעה בהרחבה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה