"רמת הסיכון ירדה משמעותית"; ביום חמישי יוכרע גורלה של תוכנית החילוץ

למחזיקי החוב של ממשלת יוון יש עד יום חמישי להחליט אם לקבל את תוכנית ההחלפה, אשר תקזז 100 מיליארד אירו מהחוב הלאומי של יוון
 | 
(2)
שוקי אירופה
חבר בועדה ההמשותפת של ה-ECB, אתנסאיוס אורפנידס, התייחס להתליכים אשר הבשילו באיחוד האירופי אך הוסיף כי "עדיין יש מה לעשות על מנת לשכנע את השוק שלאירופה יש מערכת ניהול יעילה למשבר החובות".

לדבריו של אורפינדס, חל שיפור ניכר בפעילות הפיננסית ביבשת לעומת המצב שהיה בנובמבר עם רמת הסיכון של מדינות גוש האירו כמו צרפת, בלגיה, איטליה וספרד. "אבל לא פתרנו עדיין את הבעיה, בגלל שהסיכון הוא גדול בהרבה לעומת רמתו לפני שנתיים", אורפנידס ציין.

כמי שמכהן גם כנגיד של הבנק המרכזי בקפריסין, אורפנידס טען שזניחת הגישה כי יש לערב את הסקטור הפרטי כאמצעי ללחימה במשבר הייתה חיובית. בנוסף, אמנה פיסקלית אחידה לאירופה, אשר נועדה לעלות את המשמעת התקציבית ואשר הוסכם עליה עוד בדצמבר, הייתה צעד חשוב קדימה להקמת המנגנון לניהול משברים עתידיים.

גם נציג הסקטור הפרטי של תוכנית החילוץ היוונית הביע ביטחון בנוגע לעתיד הקרוב ואמר שתוכנית להחלפת אגרות החוב הקיימות תשולם בשבוע הבא.

"אנחנו יכולים לחוש דרך השיחות שלנו עם משקיעים כי המומנטום נבנה", אמר צ'ארלס דלרה, יו"ר המכון הבינלאומי לפיננסים. "אני די אופטימי כי רמת ההשתתפות תהיה די גבוהה", הוא הוסיף וסירב לנקוב במספר מדויק בנוגע אחוז בעלי האג"ח של יוון אשר יסכימו לחתום על ההסכם החדש.

נזכיר כי ממשלת יוון נמצאת בעיצומה של תוכנית החלפת אגרות חוב, כאשר המטרה היא לפרוס את החוב כלפי הסקטור הפרטי לשנים נוספות ובכך להוריד את רמת החוב הגובה של המדינה. ההחלפה הזו צפויה לגרום להפסד נומינלי של 53.5% בהחזקותיו של הסקטור הפרטי.

ממשלת יוון הודיעה כי היא לא תהיה מחוייבת לעסקה אם היא לא תקבל לפחות 90% הסכמה מצד בעלי החוב, כאשר לרשותם עד ה-8 במרץ לחתום על הסכם ההחלפה. עם רמת ההסכמה תהיה מתחת ל-90% אך מעל 75%, ממשלת יוון תתייעץ עם הסקטור הציבורי המחזיק באגרות החוב שלה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 05/03/2012 00:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מחר עליות חדות
  ישששש 04/03/2012 19:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תרשמו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות