חוסכים היום ומבטיחים את המחר מדוע כדאי גם לכם לפתוח קופת גמל להשקעה?

|
קופת גמל, צילום: pexels

במרוץ האינסופי הזה שנקרא החיים, אנחנו תמיד מוצאים את עצמנו עסוקים מכף רגל ועד ראש. לעיתים אנו ממהרים לאיזה מקום ולעיתים מנסים להגשים עוד חלום, ממשיכים להציב לעצמנו מטרות חדשות וכמו כולם גם מתמודדים עם בעיות. בין כל העליות, המורדות והפניות הבלתי צפויות, חשוב תמיד שתהיה יציבות בחיינו. פתיחת קופת גמל להשקעה למשל, היא אחת הדרכים המצוינות בהן ניתן לבנות עוגן איתן.

עונת החורף שבאה עלינו לטובה היא אולי הדוגמא המוחשית הטובה ביותר למה שנקרא "יום סגריר". אנו תמיד מוכנים ומזומנים לצאת מביתנו עם בגדים חמים ומעילים, ודואגים להסתובב "חמושים" במטריות בכדי להיות מוגנים מפני הגשם. באופן מטפורי, הגשם ממשיך "לרדת" עלינו בכל ימות השנה. הרבה לפני והרבה אחרי שעונת הגשמים הרשמית מופיעה. כל חיינו הם כמבול אחד גדול: יש בהם שמחה, עצב, חולי, בריאות, בלבול, כעס ועוד. בסופו של דבר, מה שכולנו באמת מחפשים, זה רק את פיסת השמיים הקטנה שלנו שבה נוכל להירגע, לאהוב ולחיות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בחיים כמו בחיים, תמיד נמצא את עצמנו נתקלים ומתמודדים עם אתגרים ובעיות חדשות. לא הכול תלוי בנו. אך כשמדובר בהבטחת עתידנו לטווח הארוך, יש בהחלט משהו שביכולתנו לעשות. אנחנו מדברים איתכם על האופציה של פתיחת קופת גמל להשקעה, שהיא אפיק חיסכון נוח, פשוט ויעיל במיוחד. באמצעות החיסכון בקופות הגמל להשקעה, אתם גם יכולים לשמור על כסף נזיל לכל עת וגם ליהנות מתשואות.

 
פתרון פיננסי מיידי לטווחים משתנים
האפשרות לפתוח קופות גמל להשקעה הונגשה עבורנו החל מסוף שנת 2016, כאשר המטרה המרכזית היא לעודד אותנו לחסוך כסף פרטי בנוסף לכספי החיסכון שכבר צברנו בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה שלנו. בצורה כזו, אנו יכולים להבטיח את הגדלתה של קצבת הפנסיה לעת פרישה. את הכספים היושבים בקופת הגמל להשקעה אנחנו יכולים למשוך בכל עת, מה שהופך את מוצר החיסכון החדש הזה לאפיק המתאים לטווחים משתנים (מיידי, בינוני וארוך). חשוב לדעת, כי משיכת כספים מוקדמת מקופת הגמל להשקעה תהיה כפופה לתשלום מס רווח-הון העומד על 25% (בהתייחס לרווח הנצבר בקופה עצמה בלבד). יחד עם זה, לא יתווספו לפעולה זו עמלות יציאה או משיכה.

בהנחה ותמתינו עד גיל הפרישה, הכסף שצברתם בקופת הגמל להשקעה יוכל להיות גם פטור ממס. אם תחליטו למשוך אותו כקצבה, תיהנו מהכספים שיהיו פטורים לחלוטין ממס. בנוסף, תוכלו ליהנות מהגדלה של סכום החיסכון הפנסיוני אשר ישולם לכם מדי חודש.

איך בוחרים בקופת הגמל להשקעה הכדאית ביותר?
בקופות הגמל להשקעה ניתן לבצע הפקדות של עד 70,000 שקלים בכל שנה קלנדרית. את ההפקדות ניתן לבצע בצורת הפקדות חודשיות, בהפקדה חד פעמית, או גם וגם. החברה שתדאג לנהל עבורכם את חיסכון קופת הגמל, תגבה דמי ניהול, כאשר דמי הניהול הממוצעים בענף, נעים סביב 0.8%-0.9%.

אל תפעלו בצורה פזיזה. כל החלטת הצטרפות אל קופת גמל להשקעה מסוימת, עשויה להשפיע רבות על עתידכם. דאגו לבצע סקר שוק מגמתי ובחנו מול מספר חברות שונות את גודל החברה, הותק והניסיון שלה, גובה דמי הניהול שהן גובות עבור ניהול קופת החיסכון שלכם, רמת התשואות שהחברות הניבו בעבר, ובדקו את מיקומן בטבלת מדדי השירות המתפרסמת מדי שנה ע"י רשות שוק ההון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות