בעקבות דוח הנפט בארה"ב: מחיר חבית נפט יורד במעל ל- 3%

מאגר הנפט הגולמי זינק השבוע בצורה חדה, מעבר לצפי האנליסטים, שופך עוד שמן למומנטום השלילי של הסחורה
|
(1)
נפט, צילום: getty images israel

מחיר הנפט משיל היום (ה') 3.1% ממחירו אל מחיר של 46.5 דולרים. זאת לאחר בשבועיים האחרונים, מחיר הנפט נע בין מחיר מינימום של 45 דולרים אל מחיר מקסימום של 50 דולרים. המומנטום השלילי של מחיר הנפט החל עם מסיבת העיתונאים האירופית בה הכריז ראש הבנק האירופי על פציחתה של תוכנית הקלה כמותית בחודש דצמבר הקרוב בשווי של 60 מיליארד לשנה.

בשעה האחרונה הנפט כאמור נמצא בירידות חדות לנוכח דוח מלאי הנפט שפורסם בארה"ב. הדוח השבועי שמפורסם על ידי משרד האנרגיה במדינה מחולק לשלוש. החלק הראשון כולל את כמות הנפט הגולמי, החלק השני כולל את המאגרים של הדלק המזוקק והחלק האחרון מציג את מלאי הדלק באופן כולל.

הירידות במחיר הנפט נובעות מהחלק הראשון של הדוח- מלאי הנפט הגולמי שהציג זינוק של 10.07 מיליון חביות, מעל ומעבר לצפי האנליסטים שהציג עליה של 2.6 מיליון בלבד. מלאי הדלק המזוקק ירד השבוע 3.27 מיליון ומלאי הדלק הכללי עלה ב-588 אלף חביות. על פי אנליסטים שונים, הדוח מייצג את זה שהאמריקנים החלו להשתמש יותר בנפט לנוכח מחירו המוזל, אך התפוקה עדיין גבוהה יותר מהצריכה ולכן מלאי הדלק הגולמי עולה.

מחיר הנפט ממשיך במומנטום השלילי, לאחר שאיבד כמעט 60% ממחירו מאז חודש יולי האחרון דאז היה שוויו 107 דולרים. לצד מלאי הנפט הגולמי הגואה השבוע במדינה, ניתן להזכיר כי תוכנית ההקלה הכמותית מחלישה את היורו באופן חד מול הדולר (שעה לאחר ההודעה, היורו ירד ב-1.4% אל מול הדולר). התחזקות נוספת של הדולר אל מול שאר העולם, גורמת לחולשה בשוק הסחורות ובמיוחד בשוק האנרגיה, כאשר מחיר הנפט נסחר מסביב לעולם בדולרים ובכך הופך אותו יקר יותר למדינות שהדולר אינו המטבע הלאומי שלהן.

מחיר הנפט נמצא במצב היום של "contago" מצב שבו המחיר בהווה הינו זול יותר מהמחיר בעתיד. המחיר של נפט בחודש מרץ 2015, זול יותר ב-10 דולרים מאשר מחיר נפט בחודש מרץ 2016.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המלאי עולה וימשיך לעלות - חברות נפט התחילו לאכסן את הנפ
  הגולש 22/01/2015 22:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהן מפיקות , הן סוכרות אסדות מיוחדות לשם כך
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות