מסחר סוער בזכויות של אידיבי: מדוע הזכויות פתחו חזק במיוחד?

עשר דקות לאחר פתיחת המסחר, למעלה ממחצית הזכויות החופשיות כבר החליפו ידיים. Bizportal מסביר מדוע הפתיחה הייתה חזקה במיוחד
 | 
(2)
שוק ההון
המסחר בזכויות של {אידיבי פתוח} שמתרחש היום מרכז עניין רב. במסגרת הנפקת הזכויות מנסה חברת האחזקות של מוטי בן משה ואדווארדו אלשטיין לגייס 325 מיליון שקל מבעלי המניות הקיימים. אנו פרסמנו הבוקר ניתוח לקראת המסחר בזכויות - אשר מרכזת מחזור רב. לחישוב התיאורטי שפרסמנו הבוקר

בסה"כ הציעה החברה לבעלי המניות 5 מיליון זכויות. אם ננטרל את הזכויות הנמצאות אצל בעלי השליטה ואצל הנאמן של אידיבי אחזקות - בסה"כ ישנם פחות מ-2 מיליון זכויות שבהן מתקיים מסחר. נכון לשעה 10:20 עברו בבורסה כבר למעלה ממיליון זכויות - דבר אשר מלמד על העניין הרב שמרכז הנייר בשוק.

לפני המסחר - שער הפתיחה התיאורטי של הזכויות עמד על מעט יות מ-4.2 שקלים. עם זאת, השווי הריאלי של הזכויות הוא נמוך יותר ועומד על פחות משקל אחד. מה הסיבה שעומדת מאחורי הפתיחה החזקה של הזכויות במחיר של 3.6 שקלים? ככל הנראה הסיבה נעוצה בפעילות של שחקני השורט.

אותם שחקני שורט נטלו פוזיציה שלילית על הנייר בעת עדכון המדדים והחליטו לסגור אותה בפתיחת המסחר. מאחר ובכל מקרה לשחקנים ישנו רווח נאה מהירידה במחיר המניה - הם יכולים לסגור את הפוזיציה ברווח במחיר גבוה יותר מאשר המחיר הכלכלי. השחקנים ניצלו את המחזור הגבוה בפתיחה כדי לאזן את ההשקעה ולהישאר עם האופציות. כעת, כרבע שעה לאחר פתיחת המסחר באופציות, נסחרות הזכויות לפי מחיר של 2.8 שקלים - מחיר אשר עדיין גבוה מאשר השווי הכלכלי.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ההסבר הגיע - אלשטיין ובן משה רכשו עוד זכויות בבורסה
  עמי 27/06/2014 09:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הם רואים את הפוטנציאל בחברה ובוודאי לא ייתנו לה ליפול. הם שופכים שם כסף בלי הכרה
  סגור
 • 1.
  לא נכון - הזכויות נסחרו לפי סטיית תקן גלומה של 37-39% (ל"ת)
  יוני 27/06/2014 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור