החלה האכיפה כנגד מכירת טבק בתפזורת

במאמץ משותף של רשות המסים, מע"מ, משטרת ישראל ומשרד הבריאות התקיימה פעילות לאכיפת איסור מכירת טבק בתפזורת וחולקו קנסות לבתי עסק
|
(1)
טבק בתפזורת, צילום: אתר רשות המסים
היחידה לבלו ומס קניה ברשות המסים, מע"מ, משטרת ישראל ומשרד הבריאות, ערכו פעילות ארצית משותפת, במסגרתה בוקרו עשרות בתי עסק בתחום הטבק ברחבי הארץ. מטרת הפעילות הייתה לאכוף את איסור מכירת הטבק בתפזורת.
מהפעילות עלה כי בקרב 35% מבתי העסק שבוקרו נמכר טבק בתפזורת. זאת, בניגוד להוראות רשות המסים ומשרד הבריאות המתירים מכירת טבק באריזות סגורות במשקל של עד 60 גרם בלבד. בתי העסק שנתפסו במהלך המבצע הועברו להמשך טיפול וחויבו בתשלום קנסות מנהליים.
המבצע מגיע על רקע מספר חוקים להגבלת השיווק של מוצרי עישון. במסגרתם, חל איסור עישון גם על על סיגריות אלקטרוניות במקומות ציבוריים ועל פרסום סיגריות ומוצרי עישון בגופי התקשורת או באינטרנט. כמו כן, חל איסור לחלק סיגריות ללא תשלום באירועים.
בהקשר זה, באגודה למלחמה בסרטן מציינים כי הצעדים שננקטו מועילים וכי כבר רואים ניצני החלמה בחברה הישראלית. מסקר שיזמה האגודה, במאי השנה, עלה כי השוואת מחיר הטבק לגלגול לסיגריות רגילות שהתרחשה רק השנה כבר משפיעה על המעשנים.
על פי תוצאות הסקר, 40.2% מכלל ציבור המעשנים בכל הגילאים כבר שקלו להפסיק לעשן בעקבות העלייה במחירי הטבק לגלגול. בין המעשנים ששקלו להפסיק בלטו הצעירים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עליה וקוץ בה
  ג'רי 24/09/2019 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתיבה נהדרת לנושא מצער. אצל מי צריך להשתדל כדי להשיג טבק בתפזורת?? אזרח מודאג
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות