לכבוד יום ירושלים: צפי לתוספת של עד 4,000 יח"ד בעיר הקודש

הממשלה הורתה על על גיבוש הסדר מקרקעין עם האוניברסיטה העברית שיביא לפיתוח יח"ד חדשות ועשרות אלפי מ"ר של תעסוקה ומסחר בהר הצופים ובגבעת רם
|
ירושלים, צילום: Istock
משרד האוצר מדווח היום (א') על על צפי לגיבוש הסדר מקרקעין בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל והאוניברסיטה העברית אשר צפוי להביא לפיתוח של אלפי יחידות דיור ועשרות אלפי מ"ר לתעסוקה ומסחר.
במסגרת ישיבת הממשלה לכבוד יום ירושלים, הנחתה הממשלה את מנהל רשות מקרקעי ישראל לגבש הסדר מקרקעין עם האוניברסיטה העברית שיביא לפיתוח של 3,000 – 4,000 יחידות דיור חדשות ועשרות אלפי מ"ר המיועדות לתעסוקה ומסחר במתחמים שונים בהר הצופים ובגבעת רם.
 
במשרד האוצר מציינים כי, ההסדר יביא לייעול השימוש בקרקע תוך מתן מענה לצורכי הבינוי של האוניברסיטה בד בבד עם הרחבת היצע הדיור וחיבור שכונת הגבעה הצרפתית עם הקמפוס. תכניות אלה, שיקודמו על ידי רשות קרקעי ישראל בתיאום אם האוניברסיטה, יחזקו את הקשר בין השכונות הסובבות לבין האוניברסיטה ופעילותה, ויאפשרו הקמה של שטחי תעסוקה ומסחר בעלי אוריינטציה לפעילות האקדמיה ויצירת אקו-סיסטם פורה ויצרני.
 
בנוסף, מעריכים במשרד האוצר כי תוספת שטחי התעסוקה והמסחר יהוו מקור הכנסה נוסף לעיריית ירושלים ויביאו לחיזוק איתנותה הכלכלית. ההחלטה קבעה כי על יושב ראש מועצת מקרקעי ישראל להביא את עקרונות ההסדר לאישור בישיבת המועצה בתוך 90 יום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות