סימני ההאטה עדיין כאן: סקר ה-ISM משלים חודש רביעי מתחת לרף 50 הנק'

סקר ה-ISM במגזר הייצור, הנחשב לסקר המקיף ביותר בארה"ב, אכזב בחודש נובמבר עם קריאה של 48.1 נק' בלבד. הירידות במדדים מתחזקות ברקע לנתון
|
(1)
סחר, צילום: iStock

ברקע לשיאים שנשברו שוול סטריט במהלך החודש האחרון, היה נדמה כי החשש ממיתון בארה"ב במהלך החודשים התפוגג לחלוטין. סקר ה-ISM במגזר הייצור בארה"ב לחודש נובמבר, מחזיר היום את חששות אלו. 

מדד ה-ISM לחודש נובמבר עמד על 48.1 נק' בלבד, נמוך משמעותית מהתחזיות המוקדמות שעמדו על קריאה של 49.2 נק', ונמוך מהנתון בחודש אוקטובר שעמד על קריאה של 48.3 נק'. מדובר בקריאה ה-4 ברציפות מתחת לרף ה-50 נק', רף המצביע על צפי להתכווצות בפעילות הכלכלית בחודשים הקרובים. 

מבחינת חלוקה לפרמטרים, נתון ההזמנות החדשות בלט בחולשתו עם ירידה של 1.9 נק' לרמה של 47.2 נק' בלבד, עמוק בטריטוריה המצביעה על האטה כלכלית. סעיף ההזמנות לייצוא ירד ב-2.5 נק' לרמה של 47.9 נק' בלבד. עוד בולט: סעיף התעסוקה שירד לרמה של 46.6 נק' בלבד. 

נציין כי בחודשיים האחרונים יש פער גדול יחסית בין התוצאה של מנהלי הרכש במגזר הייצור לתוצאות סקר ה-ISM. בניגוד לסקר ה-ISM האחרון, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור הפתיע לטובה בחודש האחרון עם קריאה של 52.6 נק'.

פירוט הסקר האחרון של ה-ISM: סימני ההאטה בארה"ב עדיין כאן

נציין כי הנתון היום מגיע כאשר נתונים המאקרו בשאר השווקים בעלום החלו להתייצב בתקופה האחרונה. מוקדם יותר היום הפתיע מדד מנהלי הרכש במזגר הייצור בסין עם קריאה של 51.8 נק'. באיחוד האירפואי עמד מדד מנהלי הרכש על 46.9 נק', גבוה מהצפי לקריאה של 46.6 נק' בלבד. בבריטניה מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור עמד על 48.9 נק', לעומת צפי לקריאה של 48.3 נק'.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא מעניין
  נתון חשוב אבל.... 02/12/2019 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדפיסים כסף בחינם אז קונים מניות ללא קשר למאקרו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות