ה-OECD מסמן תפנית? "אינדיקטורים מובילים מראים סימנים לשינוי חיובי במומנטום"

האינדיקטורים החיוביים מובלים על ידי ארה"ב ויפן. ב-7 מ-10 המדינות בגוש האירו נרשם שיפור. מנגד, בסין מסתמן נתון חלש מבחודש עבר
 | 
(1)
(קרדיט: Getty images Israel)
הראלי בשוקי המניות שנרשם מתחילת 2012 מקבל היום רוח גבית עם פרסום נתונים מעודכנים על-ידי הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ולפיתוח (OECD) המצביעים על שיפור צפוי בפעילות הכלכלית במדינות הארגון.

המדד המשולב של הארגון (CLI), אשר נועד לחזות נקודות מפנה בפעילות הכלכלית ביחס למגמה ומכונה גם "מדד האינדיקטורים המובילים" מצביע על שינוי חיובי במומנטום עבור ה-OECD בכללותו בהובלת ארצות הברית ויפן. סימנים דומים מתחילים לצוץ במספר כלכלות מפותחות אחרות, כאשר ה-CLIs עבור הודו ורוסיה גם צביע על סימנים של שינוי כלפי מעלה בתנופת הצמיחה.

ה-CLIs עבור כל הכלכלות הגדולות האחרות החברות ב-OECD, גוש האירו וברזיל אומנם ממשיכים להצביע על צמיחה מתחת למגמה, אך ישנם סימנים עדינים שההידרדרות האחרונה מתמתנת בשבע מתוך עשר המדינות בגוש האירו. עם זאת, CLI עבור סין מצביע בצורה חזקה יותר על ההאטה החודש מאשר בהערכה של החודש שעבר.

למרות שחלק ניכר מהחישוב של המדדים מבוסס על מחירי הנכסים בשוק ב-OECD טוענים, תפנית באחד האינדיקטורים בדרך כלל מצביעה על כך שצפוי שינוי בפעילות הכלכלית בתוך שישה חודשים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שטויות כל המדינות שם בפשיטת רגל:
  מוטי 13/02/2012 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ssrn.com/abstract=1877592
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות