אסטרטג בכיר: "הקורלציה בין תשואות האג"ח למניות גבוהה במיוחד" - צופה עלייה של 10% ב-S&P 500 למרות תוואי הריבית

 | 
קורלציה חיובית
למרות שהפדרל ריזרב החל לעלות ריביות לאחר כעשור, ועם העלאת ריבית צפויה ביום רביעי הקרוב, ג'ים פולסן, האסטרטג הבכיר של Wells Capital Management, צופה כי "הראלי במניות צפוי להמשיך ולהגיע לפסגה אולי אפילו במהלך השנה".
פולסן אמר כי הוא מאמין שה-S&P 500 יכול להוסיף עוד 10% משער הנעילה של יום שישי האחרון בגובה 2,372 נקודות, ולהגיע לרמת שיא של 2,600 נקודות מדד. ברמה זו פולסן צופה בלימה בעליות וכניסה לדשדוש, אך אינו צופה כי השוק השורי ייגמר. בשבוע שעבר ציין השוק 8 שנות שוק שורי, השני באורכו בהיסטוריה.
בעוד שפולסן צופה רמה עתידית של 2,600 נקודות עבור ה-S&P, הוסיף כי התשואות על האג"ח ל-10 שנים יכולות להגיע לטווח של 3.25-3.5 אחוזים לעומת שיעור נוכחי של 2.57% בלבד לפי שעה.
פולסן הוסיף כי השוק נמצא כעת במצב ייחודי שבו הקורלציה בין שינויים בתשואות האג"ח לשינויים במניות הינה גבוהה במיוחד, ומבחינה סטטיסטית והיסטורית כשמצב זה מתקיים, שוק המניות ממשיך לעלות גם כאשר שיעור הריבית עולה. פולסן טוען שהמשקיעים כיום אינם רואים בעליית הריבית כסיכון לשוק המניות ולאינפלציה, אלא יותר רואים זאת כסממן חיובי עבור הכלכלה, ובניגוד לשנים קודמות, מאמין שהמניות ימשיכו בעלייתם לצד העלות ריבית עתידיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה