טוענת לכתר - פרוטרום בדרך לשחזר את ההצלחה של טבע?

גם לאחר שירדה מהשיא, החברה קיבלה דירוג גבוה מאוד והצליחה להתגבר על עקב האכילס הישראלי - יכולות הניהול

|
(35)

בתוך כל הזעזועים הגדולים והתכופים שרואים בשוק לאחרונה, מדד ה-S&P 500 ירד, מהשיא האחרון ועד ליום שישי האחרון, ב-9.33% בסך הכל וזה עדיין לא התיקון לו ייחלנו. מי שהמתין בסבלנות לתיקון המיוחל ורץ לקנות כעת NVDA או את ה-FANG, כדאי שימתין לתיקון רציני יותר שיקרה אם התקשורת תצליח להכניס במשקיעים בהלה של ממש ובמיוחד אם יתלוו לסנסציות גם קומץ של עובדות. 

כרגע, כך נראה לנו, התנודות בשוק מקצינות ומעידות על כך שהתקשורת מצליחה לשגע ולהפחיד את המשקיעים ובעיקר את האלגוריתמים אבל העובדות עדיין חסרות. תחשבו לרגע בהיגיון מה הניע את השווקים בקיצוניות כזו מאז הגיעו לשיא כל הזמנים בינואר השנה? בטח לא העובדות הכלכליות. לא מקרו ולא מיקרו. גדול המהמרים בלאס וואגאס, ניק היווני, אמר פעם, "תיקון לעולם לא מתחיל בגלל רמות שיא. כדי שתיקון אמיתי יתחיל", אמר, "צריך להכניס המשקיעים לפניקה, לשכנע אותם שהמגמות משתנות, שלמרות שכרגע הכל נראה טוב העתיד צופן רעות". 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בינתיים כלום לא קרה עובדתית מאז השיא של ינואר מלבד איומים על אינפלציה ומלחמת סחר. על איזה אינפלציה מדברים? ועל איזה מלחמות סחר? מישהו באמת חושב שהאינפלציה תצא משליטה? מישהו באמת מאמין  שהסינים מטומטמים? שמישהו (חוץ מאבו מאזן כמובן) ילך למלחמת סחר אמתית נגד ארה"ב? בשביל מה? ומי שמכיר את טראמפ יודע שאיומים אצלו זה חלק ממשא ומתן ובסך הכל האיש צודק וכולם יודעים זאת. נמתין מעט להתבהרות המצב וננסה לנתח את המצב שוב בסוף השבוע הבא.

סיפור ההצלחה של פרוטרום
פרוטרום (סימול: FRUT.TA), לצד אלביט מערכות (סימול: ESLT), מניות NICE ,TSEM ,SODA ואורמת (סימול: ORA), הן חברות ישראליות שמסוגלות להגיע למעמדה לשעבר של טבע (סימול: TEVA) ולהפחית את הביזיון שמישראל, מדינה בה נולדו ופותחו כמה מהמוצרים הנחשקים ביותר בעולם, מהטיפול במים ועד אחסון ופיזור מידע, שלא לשכוח אנרגיה חלופית, חקלאות, רשתות חברתיות, אפנת בגדי ים ועוד. 

ממדינה שהיא אחת מעמודי האש שמובילים את מהפכת הטכנולוגיה, לא יצאו חברות רבות מובילות נישה כמו שעשו למשל חברות קוריאניות, שווייצריות ומטאיוואן שאין להן שום יתרון יחסי על ישראל, ההפך. התאווה לאקזיט בישראל מאפילה על התאווה העסקית לפתח עסק רציני. פרוטרום נראית כסיפור שונה, אמיתי.

{פרוטרום} הוקמה ב-1934 ובידיעה ברורה שהצלחתה לא תתבסס על השוק המקומי אלא על הייצוא וכמו טבע היא הוקמה בנישה תעשייתית שהתחרות בה כבר הייתה קיימת. לא טבע ולא פרוטרום "המציאו גלגל", הן פיתחו מוצרים קיימים ושתי החברות הצליחו דווקא בגלל יכולות הניהול, עקב האכילס הישראלי. 

פרוטרום כמובן רחוקה מאוד עדיין מימי הזוהר של טבע אבל אין שום ספק שהפוטנציאל קיים וכך גם היכולות וההנהלה. נגיע למניות (שבשנה האחרונה כמו בחמש השנים האחרונות או מתחילת המאה הכו את כל המניות שהזכרנו ואת כל המדדים) מאוחר יותר אבל חשוב להתחיל בעובדה שהמניות של פרוטרום, אפילו לאחר ירידה מהשיא, מוערכות גבוה מאוד וכשנגיע לנושא ננסה להסביר מדוע.

פרוטרום נוסדה על ידי המהנדס יהודה ארטן מהולנד במימון של יהודים מחו"ל, בעיקר הבנקאי של בית המלוכה ההולנדי, יעקובוס קאן ויכולות השכנוע של ד"ר חיים וייצמן שבאותם ימים כבר היה מגדולי הכימאים בעולם והאמין בתכניתו של ארטן להקים כאן תעשייה של חומרי גלם לתעשיות המזון והקוסמטיקה. בין מלחמת העולם השנייה לשנות החמישים ולמרות שהמפעל כבר ייצר חומרי גלם שונים נראה היה שנישת ההתמקדות לא תאפשר קיום ואו אז יזמה פרוטרום את הקמת תעשיות אלקטרוכימיות במפרץ חיפה. 

הכסף גויס בארה"ב בעיקר והמפעל החדש נכנס לייצור כלור, סודה קאוסטית, חומצת מלח ועוד. פרוטרום הפכה לחטיבה בתעשיות אלקטרוכימיה. ב-1974 רכש ד"ר ג'ון פרבר, יהודי רומני שברח, בעקבות השתלטות הקומוניסטים על רומניה וההלאמה של התעשייה הפרטית כולל של משפחתו, מרומניה, דרך ישראל, לארה"ב, שם ייסד את חברת ICC INDUSTRIES שבבעלותו עד היום. ICC, שהתמחתה במוצרי כימיה ופלסטיק, רכשה את תעשיות אלקטרוכימיה ומיקדה אותה במוצרי PVC ובהצלחה גדולה תחילה. 

בשנות השמונים המאוחרות החלה התדרדרות בעסקים. פרוטרום הופרדה אז מתעשיות אלקטרו כימיה שבסופו של יום  נכנסה לכינוס. במהלך המחצית השנייה של שנות השבעים ולאחר מכן בשנות השמונים ביצעה פרוטרום 2 הנפקות בבורסה של ת"א. עבדכם החל לעקוב אחרי פרוטרום מאמצע שנות השמונים כאשר לקוח שלנו שלח אותנו כנציגו לישיבות בעלי מניות. באותם ימים נוהל המפעל על ידי הצוות משה זנבר ז"ל כיו"ר וישראל קוזלוב ז"ל כמנכ"ל. 

פרבר סולל את הדרך
יצא לנו להכיר מקרוב את פרבר, אדם מרשים במיוחד וכבר אז נראה היה לנו שהאיש זונח את רעיון מוצרי הכימיה ועובר לנישת חומרי הגלם למזון וקוסמטיקה, מתמקד בפרוטרום. למדנו אז את התחום והגענו למסקנה שהנישה התעשייתית שנקראת flavors and fine ingredients Industry שבה פעלה החברה מתקדמת וצומחת במהירות. 

המהפכה הטכנולוגית שבאותן שנים ומבחינתה של וול סטריט, הובלה ע"י התעשייה הביו טכנולוגית, יצרה ציפיות גדולות להתפתחות גם בנישת הטעמים והריחות והשאלה היחידה כבר אז הייתה אם פרבר, כבעל המניות הגדול, ישכיל למנות ההנהלה המתאימה להובלה (התחרות כבר אז הייתה קשה ביותר ופרוטרום התמודדה מול חברות גדולות וחזקות ממנה). פרבר עשה זאת ובהצלחה גדולה. 

כבר בשנות השמונים החל בהכנת הנהלת החברה לכניסה גלובלית לנישה. ב-1996 מינה את אורי יהודאי, כלכלן ואיש מנהל עסקים בהכשרתו האקדמאית שעבד בחברה מאז 1986, תפקיד נשיא ומנכ"ל החברה. עד סוף המאה החברה צמחה אורגנית אבל החל מתחילת המאה היא מתחילה במדיניות משולבת של צמיחה אורגנית לצד רכישת חברות משלימות קטעים בנישה. ב-5 השנים האחרונות בצעה 42 רכישות. 

יהודאי הקיף עצמו בקבוצת ניהול מצוינת ופועל תחת מועצת מנהלים בראשות ד"ר פרבר. במועצת המנהלים שמונה חברים, שלושה מהם - פרבר עצמו, אשתו מאיה ובתו ד"ר סנדרה פרבר. חמשת הנותרים הם: Hans Abderhalden שהגיע לחברה ב-2003 כאשר פרוטרום רכשה את החברה השווייצרית Emil Flachsmann AG שאותה ניהל. Abderhalden הוא גם יוצא Givaudan (סימול: GIVN.VX בשווייץ), המתחרה הגדולה של פרוטרום, שם עבד בתפקידי ניהול משך 18 שנה. ד"ר יצחק אנגל שעליו אין צורך להוסיף מילה בנושאי ניהול וייעוץ. יעקב אלינב, בוגר בנק הפועלים, בנק פתוח התעשייה וקרן ד"ש. גיל ליידנר מכור והיועצת למיזוגים והשקעות דפנה שריר.

ICC מחזיקה ב-21,358,034 מניות, 35.87% מההון הנפרע. מבנה המועצה, השליטה של משפחת פרבר, הכניסה בשנים האחרונות של גופים כמו קבוצת פידליטי וואנגארד והרקורד של יהודאי מצביעים על כך שהחברה הזו, שלא מכבר נכנסה למועדון עשרת הגדולים בתחום ה-flavors and fine ingredients Industry (מקום שביעי ב-2017 לאחר Givaudan, Firmenich  השווייצרית הפרטית, International Flavors & Fragrances (סימול: IFF) האמריקאית, Symrise (סימול: SY1.SW) הגרמניה, Takasago (סימול: 4914 בטוקיו) ו-Mane SA הפרטית מצרפת שהם גם המתחרים העיקריים), היא שחקנית רצינית בנישה מה שעושה אותה מעניינת למשקיעים. 

לא רק רוכשת, אלא גם מועמדת לרכישה
לא רק שפרוטרום מתחרה בתחום שצומח ומתרחב אלא היא מוכיחה עצמה גם שחקנית מוכשרת בתחום המיזוגים שכל כך הכרחיים לצמיחה בעולם טכנולוגי של נישות שמתפתחות במהירות. רמת ההצלחה של החברה במיזוג הרכישות הרבות שביצעה מוערכת מאוד בוול סטריט. בעניין ה-M&A אגב צריך לציין שכמה חברות ענק, שלא מזוהות עם הנישה, כמו אסתי-לאודר (סימול: EL) כדוגמה אחת מתחום הקוסמטיקה, או ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול: JNJ), לוטשות עיניים לכניסה לתחום כך שפרוטרום, לא רק מצטיינת כרוכשת אלא גם מועמדת מעניינת לרכישה.

כתבנו שיהודאי הצליח בהובלת החברה וזה ב-Under statement. לא הגענו לדוחות הכספיים שהיו בזמן שנכנס לתפקידו ב-1996 אבל הגענו לדוחות 2001. את אותה שנה סיימה החברה עם מכירות, רווח תפעולי ונקי של 101 מיליון דולרים, 8.6 מיליון ו 4.3 מיליון דולרים. את 2017 סיימה החברה עם הכנסות, רווח תפעולי ונקי של 1.362 מיליארד, 211 מיליון ו-151.6 מיליון בהתאמה.
 

התנהלות המסחר במניית פרוטרום בחמש השנים האחרונות

כמה חברות הצליחו להציג קצב התקדמות כזה? פרוטרום, בהיותה חברה גלובלית, מפעילה 74 מפעלים, 93 מעבדות מחקר (הוציאה, ב-2017, 16% מהמכירות, 220 מיליון דולרים, על מו"פ), 111 מרכזי מכירה ומוכרת 70,000 מוצרים שונים ל-30,000 לקוחות ב-150 ארצות (לנהל עסק כזה בהצלחה רבותיי צריך הנהלה רצינית). החברה מעסיקה 5400 עובדים גלובלית. עיקר הפעילות של החברה, 81% ורוב המכירות, 75% באים מתחום הטעמים (Flavors). במדינות המתפתחות נעשות 45% מהמכירות, 36% באירופה, 13% בצפון אמריקה, ויתרת 6% הם חומרי גלם.  

למרות הצמיחה המהירה והכניסה למקום השביעי גלובלית, פרוטרום נחשבת כ"חברה בינונית" בנישת ה-Flavor and Fragrance וזאת כיוון שהקבוצה שמובילה, ה-Large global companies כוללת חברות שמכירותיהן מעל 2.5 מיליארד אבל לפרוטרום, שקצב הצמיחה שלה גבוה משל המתחרות, יש בהחלט את הפוטנציאל לעבור לקבוצה המובילה.

החברה צופה שב-2020 יגיעו המכירות ל-2.25 מיליארד. מנהגי האכילה והצריכה, הרפואה, הפקוח על המזון וכניסת מסיבית של תוספי מזון במקומות שקודם לא השתמשו בהם לצד ההתקדמות הטכנולוגית, יאפשרו לפרוטרום להמשיך ולצמוח בקצב הדו ספרתי בו היא צומחת מזה שנים.

המניה והפוטנציאל
את 2017 סיימה החברה עם רווח למניה של 2.52 דולרים, עליה של 36% לעומת 2016 והקונצנזוס מעריך שהרווח יעלה ל-2.89 ול-3.25 ב-2018-19. ב-91 דולר למניה מדובר במכפיל היסטורי של 36 ומכפילי 2018-19 של 32 ו-28 בהתאמה. כלומר שעל מנת להצדיק הערכת חברה נוכחית, של 18.5 מיליארד, החברה חייבת להמשיך ולצמוח בקצב דו-ספרתי ולדעת ההנהלה ורבים אחרים היא תעשה זאת. אבל לדעתנו כדאי להמתין למחיר מניה נוח וכלכלי יותר.

מבדיקה שעשינו בין העשירייה המובילה בתחום ה-Flavor and Fragrance, פרוטרום נראית המועדפת. למי שמעוניין בסקטור ה-Flavor and Fragrance כולו (שללא ספק מעניין) אז לא זיהינו סל ממוקד. חברת IIF, שבגלל היותה האמריקאית המובילה היא "הפופולרית" בתחום, מופיעה בסלים מהסוג של RTM, הסל של גוגנהיים שמתמקד במניות של חברות שמתעסקות בכימיקלים מיוחדים, חומרי גלם וכדומה. ההצעה שלנו, המתינו למחיר כלכלי יותר ותבנו לעצמכם תיק ישראלי פוטנציאלי שמורכב מהחברות שהזכרנו בתחילת המאמר, כך כידוע לקוראים הוותיקים, אנחנו נוהגים מזה שנים רבות. "הסל" הזה, כרגע, בגלל מחירי המניות, צריך להיות בעיקר ריק.


ראיון שערכנו עם אורי יהודאי בנובמבר ובו הוא מתייחס לרכישות הגדולות של פרוטרום:


** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל

תגובות לכתבה(35):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 21.
  מהו מחיר נוח אם כך? (ל"ת)
  משקיע מתחיל 26/04/2018 16:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  אם התשואה על האג"ח עומדת לזנק ל-3.5%, האם זה הזמן לקנות (ל"ת)
  שאלת תם 13/04/2018 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  לא חיכיתי , קניתי אתמול מכרתי הבוקר 10 אחוז ריווח
  יצחק 11/04/2018 10:29
  הגב לתגובה זו
  0 2
  חברה טובה לא מחכים שתרד . הבוקר הגיע ההודעה שכנראה החברה תימכר ב + 16 אחוז. תודה על הכתבה ששכנעה אותי לקנות אתמול
  סגור
 • קנית, מכרת, מה עושה סוחר יומי בכתבות של שלמה?
  נדי 12/04/2018 09:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בתבנית פעולה של סוחר יומי לא ברור מה אתה מחפש בכתבות של שלמה שמכוונות למשקיעים ולא סוחרים. הפעם הרווחת 7.5 אחוז ופעם אחרת תפסיד סכום דומה. על מי תכעס אז? מען גילוי נאות, מחזיק בפרוטרום מספר שנים והרוווח שלי(באחוזים) נמדד ב3 ספרות...
  סגור
 • 18.
  מרתק, שלמה. תודה.
  רז 11/04/2018 09:20
  הגב לתגובה זו
  5 0
  .
  סגור
 • טען עוד
 • 17.
  נו שלמה אולי תעשה לוטו
  אבי3 11/04/2018 07:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מהיום בכלכליסט שהיא בדרך להירכש
  סגור
 • קח לוטו - סיכוי גבוה שאפל קונה את טסלה.
  ארז 11/04/2018 11:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • יש מצב (ל"ת)
  אבי3 11/04/2018 17:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  שלמה, אפשר כתבה על בינה מלאכותית (ל"ת)
  איציק 10/04/2018 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גגל לכתבה של שלמה על IOT מ 11/2017
  סמי 10/04/2018 11:44
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נישת הענק שצפויה לייצר 7 טריליון דולר - מי תוביל את המהפכה? פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לנישת הענק שיוצרת מהפכת הטכנולוגיה, ומתמקד במניה שהובילה את "חלום הבועה" בשנת 2000 שלמה גרינברג 25/11/2017
  סגור
 • וכאן כתבה על בינה מלאכותית מ 4/2017
  סמי 10/04/2018 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סוס מנצח? ההבטחה החדשה בתחום הבינה המלאכותית שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של Bizportal, על ההתפתחות המהירה וגודל הנישות העצום שצפוי להתפתח בתחומי הבינה המלאכותית ועיצוב השבבים שלמה גרינברג 13/04/2017
  סגור
 • גם כאן כתבה של שלמה מ 12/2016
  סמי 10/04/2018 11:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לקראת 2017: הנה לכם הסקטור שהוא הכי מעניין כעת - ומניה ספציפית כדוגמה שלמה גרינברג, פרשן וול סטריט של Bizportal, מסמן סקטור מסוים לשנה הבאה שלמה גרינברג | 31/12/2016
  סגור
 • 15.
  EL מאז הכתבה שלך ב 8/2017 הרביצה עוד 50 אחוז - מדהים
  The Est?e Lauder Com 09/04/2018 19:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נערכים למהלך תיקון - תכירו את המניה הבולטת בסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק שלכם פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס השבוע לסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק ההשקעות. לצאת מהקופסה שלמה גרינברג | 19/08/2017
  סגור
 • 14.
  שלמה, האם פרוטרום נסחרת רק בישראל?
  נדי 09/04/2018 18:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רואים ביאהו פייננס טיקר בשם FRUTF, מה משמעותו? האם פרוטרום נסחרה או נסחרת מחוץ לישראל במטבע זר כלשהו? האם לדעתך יש יתרון/הגיון ליהודאי להנפיק את פרוטרום בארה"ב ?
  סגור
 • FRUTF זה הסימול בניו יורק
  שלמה גרינברג 10/04/2018 15:18
  הגב לתגובה זו
  5 0
  המניה נסחרת גם בלונדון, פריז, ביורונקס ואפילו בבומבי. אם יזדקק לכסף מן הסתם יגייס בארה"ב
  סגור
 • 13.
  שלמה האם מתיחות צבאית עושה לו טוב
  סל תעופה ומלחמה xar 09/04/2018 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נניח והמתיחות בין רוסיה למערב תגברהאם סל אווירונאוטיקה שכולל גם חברות כמו lmt ואלביט מערכות וחברות מסוג מעט "מלחמתי" יכולים להרוויח ולעלות או שגם סל וחברות כאלו(מניות) יירדו עם ייתר השוק במתיחות. תודה
  סגור
 • מצבים כאלה בד"כ עושים טוב למניית "ארית"
  רז 11/04/2018 09:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • 12.
  מענייןלמה
  ארון 09/04/2018 17:50
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לפני הכתבה המניה היית במגמת עליה אחרי פרסום הכתבה המניה סגרה בירידה . דרך אגב המניה מאוד תנודתית היום למשל כמעט 4 אחוז
  סגור
 • ברור. זה קורה בגלל שגרינברג מנווט את המניה מחצר ביתו.
  ארז 11/04/2018 09:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • אתה באמת מצפה לתשובה על שאלה כזו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 10/04/2018 15:25
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • ארון - אתה מסתכל על העולם דרך קשית
  צא מהסרט שאתה חי בו 10/04/2018 14:33
  הגב לתגובה זו
  5 0
  ביום שני כול המדדים בארץ עשו אחורה פנה (מהעליות בתחילת היום) אחרי שרוסיה האשימה את ישראל בתקיפה בסוריה ואמרה שזה לא מקובל עליה.
  סגור
 • 11.
  תודה שלמה
  צחי 09/04/2018 16:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כיף לקרוא
  סגור
 • 10.
  כותב תגובות לעצמו, ומסנן תגובות שלא מוצאות חן בעיניו (ל"ת)
  עליבות 09/04/2018 14:07
  הגב לתגובה זו
  1 10
  סגור
 • אם זה נכון אז איך תגובה לא עניינית כשלך נשארה (ל"ת)
  משה 09/04/2018 14:20
  הגב לתגובה זו
  12 1
  סגור
 • 9.
  ה-"גאון" גרינברג - המליץ להשקיע בבנק בר-סטרנס שבוע לפני
  זוכר לך את זה שלמה 09/04/2018 14:05
  הגב לתגובה זו
  1 10
  שהבנק פשט את הרגל. חחח.
  סגור
 • שבוע לפני מה?
  שלמה גרינברג 10/04/2018 16:59
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כפי שעניתי לך כבר מספר פעמים על שטות זו שכתבת, הראה לי הוכחה. ואגב, בר סטרנס לא פשטה רגל אלא נרכשה ע"י JP
  סגור
 • 8.
  כותב איכותי ניתוח ענייני
  אביעד 09/04/2018 13:54
  הגב לתגובה זו
  10 0
  שלמה, עוקב קבוע של הכתבות שלך ועד היום לא התאכזבתי. כתבות ענייניות, ניתוח מלומד ומנומק. תענוג
  סגור
 • 7.
  כתבה ב"טעם" טוב (ל"ת)
  משה 09/04/2018 12:47
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 6.
  תודה על הכתבה הנהדרת (ל"ת)
  אסתי 09/04/2018 11:39
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 5.
  פרוטרום
  אהרון 09/04/2018 11:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חברה רווחית ותמשיך כך כנראה בשנים הבאות הודות לניהול ומגון המוצרים
  סגור
 • 4.
  תענוג לקרוא. פשוט אס. (ל"ת)
  גרינברג 09/04/2018 10:31
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • כן, אס (ASS) (ל"ת)
  חחח 09/04/2018 14:06
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור
 • 3.
  לגבי טאואר במכפיל 9
  בן 09/04/2018 07:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה מסכים אם הנאמר... גם לגבי היוקר של המניות הנזכרותהאם טאואר במכפיל 9 ועוד כמה מכפילים די מעניינים, יקרה מידי עדיין כמו ייתר המניות שהזכרת? תודה על מאמר מצויין
  סגור
 • 2.
  שלמה כל הכבוד. אחלה כתבה (ל"ת)
  ארנון 09/04/2018 07:05
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 1.
  פצצה של כתבה. ממש מצויין. תודה (ל"ת)
  יובל 09/04/2018 07:05
  הגב לתגובה זו
  13 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות