נציגות אידיבי פיתוח: "החברה הסתירה מבית המשפט עובדה משמעותית"

בדוחות האחרונים נכתב כי דירקטוריון אי.די.בי פיתוח הנחה כבר לפני מספר חודשים את הנהלת החברה למכור את האחזקות בכלל ביטוח עד סוף אוגוסט 2013
 | 
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
נציגות האג"ח של אי.די.בי פיתוח הגישה היום את תשובתה לבית המשפט העליון, לבקשת אי.די.בי פיתוח לדחיית מועד מכירת כלל , כפי שהורה לה בית המשפט המחוזי, ולסעדים נוספים.

בתשובתה חושפת היום הנציגות כי דירקטוריון אי.די.בי פיתוח הנחה כבר לפני מספר חודשים את הנהלת החברה למכור את האחזקות בכלל ביטוח עד סוף אוגוסט 2013. הדבר מופיע בדוחות הכספיים של שנת 2012 כפי שפורסמו ב-31.3.2013. דבר זה מוכיח שהחברה הסתירה מבית המשפט עובדה משמעותית בדבר הנחיות הדירקטוריון עצמו למכור את אחזקות החברה.

כמו כן, ניתן ללמוד מקביעת דירקטוריון אי.די.בי כי ההחלטה למכירת כלל ביטוח, כפי שנקבעה על-ידי בית המשפט (לרבות קביעת תאריך היעד – 22 באוגוסט שנה זו) לא רק שאינה שרירותית אלא תואמת את החלטות הדירקטוריון עצמו. לאור כל אלה מבקשת הנציגות שלא לדחות את המועד שקצב בית המשפט למכירת אחזקות אידיבי פיתוח בכלל ביטוח. הנציגות מוסיפה וטוענת שדחיית המכירה תגרום נזק כבד לנושי ובעלי החוב בחברה ( מצ"ב תשובת הנציגות לבית המשפט).

פער בלתי נסבל

בתשובתה לבית המשפט עומדת הנציגות על הפער הבלתי נסבל בין החברה כפי שהיא מציגה עצמה בכתבי טענות ועתירות לבית המשפט, לעומת החברה כפי שהיא במציאות המתבטאת בספרי התקציב שלה.

"נדמה שיש שתי חברות אי.די.בי פיתוח, נכתב בתשובת המחזיקים, "האחת הנעה במרחבים של מציאות מדומה... היא חברה חזקה, בריאה ונעדרת קשים פיננסיים והשנייה, האמתית, היא חברה חדלת פירעון המצויה בקשיים פיננסיים שאינם מאפשרים לה להמשיך להתקיים במתכונתה הנוכחית... אידיבי פיתוח האמתית היא חברה חדלת פירעון בהתבסס על שווי הנסחר של אחזקותיה, היקף חובותיה – כשישה מילארדי שקלים - עולה על שווי נכסיה ביותר ממיליארד שקלים".

התשובה הוגשה באמצעות עורכי הדין אייל רוזובסקי, אלי בורשטין ונטע ארבל ממשרד צרלמאיר-פילוסוף-רוזובסקי-צפריר-טולדנו ושות'; ועורך דין גיא גיסין, תומר אלטמן ורן גריוולד, ממשרד גיא גיסין ושות'.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה