למרות המשבר: עסקת הענק לרכישת TXU יוצאת לדרך

בעלי מניות חברת TXU הצביעו היום בחיוב להצעת הרכש מאת קרן פרייבט אקוויטי, תמורת 45 מיליארד דולר, בכך הסירו את המכשול האחרון לעסקה שנראתה כלא מובטחת ברקע לתנאים הגרועים בשווקים הפיננסים
|
למרות המשבר: עסקת הענק לרכישת TXU יוצאת לדרך

בעלי מניות חברת TXU הצביעו היום בחיוב להצעת הרכש מאת קרן בפרייבט אקוויטי, תמורת 45 מיליארד דולר, בכך הסירו את המכשול האחרון לעסקה שנראתה כלא מובטחת ברקע לתנאים הגרועים בשווקים הפיננסים. החברה הודיעה כי 340 מיליון מניות השתתפו בהצבעת בעליהן או 74% מסך המניות של החברה.

יש לציין, כי הסכמה של כשני שלישים מבעלי המניות של החברה נדרשה בכדי להוציא את העסקה לפועל. לפיכך, יותר מ-95% מבעלי המניות שהשתתפו בהצבעה הביעו את הסכמתם לעסקה.
בציפייה לאישורי גרעין רגולטורים, המיזוג צפוי להסגר סופית במהלך הרבעון הרביעי של השנה, כך הודיעו מ- TXU .

בחודש פבואר, קבות משקיעים שהונהגה בידי Kohlberg Kravis Roberts ו- TPG הודיעה על הסכם לרכישת TXU באופן פרטי תמורת 32 מיליארד דולר וחוב של 13 מיליארד. עסקה זו נחשבה לאבן דרך משמעותית בסקטור האנרגייה, זאת בשל הויתור של הקונים מראש על תוכנית החברה לבנות עוד תחנות כוח המבוססות שריפת הפחם. התנאים הרגולטורים בארה"ב, מטילים הגבלות חמורות על הגדלת הזיהום הסביבתי בכל דרך. לכן, התנו את העסקה באי בנייתן של עוד תחנות כוח מזהמות.

הנהלת Texas utility או בקיצור TXU בילתה את החודש האחרון בעידוד משקיעים, כמו: מחזיקי מניות קטנים, עובדים שפרשו ומועסקים נוכחיים, כדי שיצביעו בעד העסקה האמורה. החברה הזהירה כי אם העסקה תכשל, על החברה יהיה לפנות לאופציות עדיפות פחות, דבר שהשווקים עשויים לקבל שלא בחיוב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות