עיני הפד עברו לשווקים הפיננסים

פרוטוקולי הפדרל ריזרב מוועידת השוק הפתוח בתחילת אוגוסט: שינוים נוספים עשוים לדרוש שינוי במדיניות, אך האינפלציה נשארת הדאגה העיקרית של קובעי המדיניות
|
עיני הפד עברו לשווקים הפיננסים

קובעי המדיניות של הפדרל ריזרב דנו בפגישתם ב-7 לאוגוסט באפשרות ל-"תגובה במדיניות" אם התהפוכות בשווקים הפיננסים ימשכו, לפי הפרוטוקולים שפורסמו הערב (ג').

החברים הסכימו שהידרדרות נוספת בתנאים הפיננסים "לא יכולה להיפסל, ולהתפתחות כזאת יכולה להיות אפקטים נגדיים על סיכויי הצמיחה, ולכן עשויה לדרוש תגובה במדיניות". אבל בפגישה, חברי הפד רק הסכימו לשמור על תשומת לב רבה לתנאים הפיננסים. הם אמרו שהאינפלציה נשארת הדאגה המשמעותית העיקרית של המדיניות.

במהלך הפגישה, חברי וועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב ראו בבירור סיכונים גדולים לתחזית הצמיחה עקב הצרות בשוק.

הם אמרו שהתפתחויות נגדיות בשוקי המשכנתאות "מציעות שהתיקון בסקטור המגורים עשוי להיות עמוק יותר וארוך יותר ממה שנראה בתחילת השנה". הפרוטוקולים גם מראים בברור שלא הייתה שום אי-הסכמה בנוגע לכך שהאינפלציה נשארה האיום העיקרי לכלכלה נכון ל-7 לאוגוסט.

דולר נמוך יותר ונתוני תפוקה נמוכים תרמו לסיכון האינפלציה, נובע מהדקות. בכירי הפד אמרו ששוק העבודה החזק, הצמיחה בהכנסות ובסקטור הייצוא תקזז את שוק המגורים החלש ותוביל לצמיחה מתונה בחודשים הקרובים.

למרות זאת, צוות הפד הוריד את תחזית הצמיחה שלו למחצית השניה של 2007 ו-2008 כתוצאה חלקית מתהפוכות השווקים הפיננסים.

כעיקרון, תנאי השוק הפיננסי אכן הורעו, ורק 10 ימים אחרי זה, ה-FOMC פרסם הצהרה נוספת, אשר אומרת שההרעה בתנאים הפיננסים הגדילה את הסיכונים לצמיחה "באופן נכבד".

באותו הזמן, הפד הוריד את הניכיון שלו ב-0.5% ל-5.75%. הדקות שפורסמו היום לא כוללות שום שיחה בין חברי הפד מלפני הצהרת ה-17 לאוגוסט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות