כלכלני אגוד ממליצים אילו סקטורים כדאי לממש ואילו יהנו מבחירתו של טראמפ לנשיאות

|
(1)
השפעות הבחירות
כלכלני מחלקת המחקר של בנק אגוד, בראשות אורלי אברהם, מתייחסים בסקירתם השבועית להשפעת בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב על השווקים ועל הסיכוי להעלאת ריבית בארה"ב בחודש הבא ואומרים כי "בהתחשב בזכייתו של טראמפ והעובדה שהוא נחשב ניצי בנושא העלאות הריבית, אנו ממליצים לממש רווחים בסקטורים הריטים, התשתיות והצריכה הבסיסית ולהעדיף את הסקטורים הפארמה, הפיננסים, החברות והתעשייה, בדגש על חברות התעשייה הביטחונית". בנוסף מציינים באיגוד כי "זכייתו של טראמפ בנשיאות משתקפת בציפיות מן השוק אשר עלו מ-78% לכ-88% להעלאת ריבית בדצמבר ונרשמה עלייה בציפיות לקצב העלאות הריבית הצפויות בארה"ב, כפי שנגזר מצפי השוק, מה שתרם לעלייה חדה בתשואות האג"ח הממשלתיות לעשר שנים ולהתחזקות הדולר מול שאר מטבעות העולם וביניהם מול השקל".
באגוד מעריכים ביחס לתנודתיות בשווקים כי "בטווח הקצר אנו צפויים לראות את התנודתיות מתמשכת אולם בטווח הבינוני-ארוך, האפיק המנייתי ימשיך להיות אטרקטיבי, בדגש על הסקטורים שצפויים ליהנות מבחירת טראמפ ביניהם: סקטור התעשייה – בדגש על חברות התעשייה הביטחוניות על רקע תכניות הנשיא האמריקני הנבחר להגדיל את תקציבי הביטחון לצבא כדי להביס את הטרור ואת דאעש, וכן חברות הנדסה וציוד המתמחות בהקמת פרויקטים של תשתית על רקע תוכניתו של טראמפ לבנות חומה בגבול עם מקסיקו, וכן השקעות בעסקי אבטחת הגבולות ובתשתיות". סקטורים נוספים שצפויים ליהנות מבחירת טראמפ, לפי הערכת אגוד, הם "סקטור הפיננסים על רקע שינוי ברגולציה וסקטור הפארמה, שנחבט לאחרונה וצפוי ליהנות מאי בחירתה של קלינטון וכוונתה להפחית את מחירי התרופות והתנגדותו של טראמפ לתוכנית הבריאות "אובמה קר". בנוסף, כלל החברות בארה"ב צפויות ליהנות מתוכנית טראמפ להפחית את מס החברות ל-15% וכן אפשרות להחזרה חד-פעמית של מזומנים במיסוי מופחת והקלת רגולציה".
באגוד מעריכים ביחס למט"ח כי "לאחר בחירתו של טראמפ לנשיא, אנו מאמינים כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הקצר-בינוני ובנפרד באופן מתון מול השקל. זאת בשל רמת הריביות האפסיות בארץ ובעולם וצפי להעלאות ריבית, וכן בשל חוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול שאר העולם". נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות נמצאת ב-4.0 שקל לדולר. בנוסף, מעריכים באגוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-הבינוני בשל צפי לעלייה של הריבית בארה"ב בשנה הקרובה אל מול צפי להשארת הריבית האפסית בגוש או נמוך מכך לאורך זמן".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אל תשקיעו בבורסה בישראל השלב הבא הלאמת הכספים
  עצת זהב 11/11/2016 13:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלכם. מדינה חזירה עם שר אוצר חזיר עם פה גדול יזלול לכם את הכסף.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות