עופר שלח ל-Bizportal: "יש מפלגות שלא חושבות בכלל שיש צורך בהסדר עם הפלסטינים - זו גישה מסוכנת לישראל"

מספר 6 ב"יש עתיד" שוחח עם Bizportal על ספורט, ביטחון, ובנימה אישית: "אני בן 53 ויודע בדיוק על מה אני מוותר - אני בא לשנות"
 |  (12)
עפר שלח, צילום: יח"צ
פחות משבוע לבחירות, Bizportal שוחח עם מספר 6 ברשימת 'יש עתיד' – עופר שלח. לפי הסקרים, המפלגה בראשות יאיר לפיד מסתובבת סביב 10-11 מנדטים, כלומר מקומו של שלח נראה מובטח. "יש תחושה של מחויבות, ולא רק לי. האנשים במפלגה שלנו באים מכל מיני קריירות מאוד מתגמלות. אני מרגיש מחויב להגשים את המטרות שלשמן באתי, גם כי אני זוכר על מה וויתרתי. היה לי לא קל להיפרד מערוץ הספורט, אבל אני בן 53 ורוצה לשנות – אז קיבלתי את ההחלטה בלב שלם".

לא מעט עיתונאים נכנסו לכנסת בקדנציות האחרונות והמספרים רק הולכים ועולים, אבל שלח הוא ככל הנראה עיתונאי הספורט הראשון שנכנס. "לא חשבתי על האם אני עיתונאי הספורט הראשון בכנסת אבל בכל מקרה – ברור שהנושא קרוב לליבי ואני מתכוון לעסוק בו ולא משנה אם נהיה בקואליציה או באופוזיציה. מבחינתי הנושא הזה לא פחות חשוב מנושאים אחרים, אולי הוא נושא משלים, אבל לא פחות חשוב. יש לנו מצע ספורט ואני חושב שחשוב מאוד להכניס את זה בצורה מסודרת לבתי הספר, כי ספורט זה חלק מחברה בריאה – זה נותן ערכים וזה גם מוציא מפשע."

אבל שלח הוא לא רק כתב ספורט, אלא גם כתב צבאי בכיר שעבד במשך שנים במעריב ובערוץ 10, וכעת הוא מתמודד במערכת בחירות בה הנושא המדיני נדחק הצידה וכמעט אינו מורגש. "אני לא מסכים עם הקביעה שהנושא המדיני נדחק הצידה, מלבד הליכוד – כל המפלגות פרסמו מצע מדיני. אבל הסיפור הוא פשוט, יש את אלה שלא מאמינים שיש בכלל צורך בהסדר מדיני עם הפלסטינים ויש את אלה שמאמינים שההסדר הזה הוא אינטרס שלנו ובלעדיו יש סכנה לישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. כך או כך, אני מתכוון לעסוק בכנסת בכל התחומים שקרובים לליבי – וזה אומר גם ביטחון ".

התקציב הקרוב הולך להיות קשה מאוד, על מה אתם תילחמו? "בתקציב הקרוב נילחם על כך שיופסקו ההקצבות הסקטוריאליות לחרדים ולהתנחלויות. לא יכול להיות מצב כזה כמו ששר האוצר אמר במהלך הקמפיין של הליכוד שהוא הכפיל את ההקצבות להתנחלויות כשהעביר את האישורים מתחת לשולחן, וגם לא יכול להיות שתלמידי הישיבות ימשיכו גם לא ללכת לצבא וגם להיות סמוכים על השולחן הציבורי. כל זאת על חשבון משלמי המסים ממעמד הביניים - אנחנו לא ניתן לדברים כאלה להימשך".

מאז שהשתלבת ביש עתיד לא ממש ברור לאיזו משבצת אתה מכוון? "המשבצת היחידה שברורה כרגע מבחינתי היא המקום השישי ברשימת יש עתיד, אבל אני מתכוון לעסוק בכנסת בכל התחומים שקרובים לליבי - ביטחון, כלכלה וספורט. מה בדיוק אני אעשה בכל אחד מאותם התחומים תלוי בתוצאות הבחירות ואיפה יש עתיד תתמקם לאחר הבחירות. בכל מקרה אני מתכוון לעבוד קשה בכל אחד מהתחומים האלה".

עד עכשיו היית עיתונאי ופרשן ששואל את השאלות וגם מעביר ביקורת, איך אתה חושב שתסתדר עם השינוי בפוזיציה? "אני אעשה את מה שאני חושב שצריך לעשות, ומי שיבקר אותי - אז שיבקר".

האם יש מפלגה שאיתה לא תשבו? "אנחנו לא פוסלים אף אחד. אי כניסתה של ש"ס לקואליציה לא מהווה מבחינתנו תנאי לכניסתנו לממשלה".

ובכל זאת, האם יש לכם תנאים מוקדמים לכניסה לקואליציה שככל הנראה תהיה בראשותו של בנימין נתניניהו? "התנאים המוקדמים מבחינתנו לכניסה לממשלה נוגעים ברעיונות והעקרונות עליהם אנחנו עומדים, ולא למפלגה או אישיות כזו או אחרת. אני מדבר על הדרישות שהצגנו במצע שלנו, משרות לכול ועד לדרישה לשינוי סדרי העדיפויות הכלכליים והחברתיים לטובת מעמד הביניים".
תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  הבעיה אצלינו? הפלשתינאים רוצים את כל א"י - כולה!
  נקיה מיהודים 17/01/2013 13:00
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הם לא רוצים דו-קיום ולא רוצים חיים בשלום עם היהודים. עם ישראל התפכח מהאשליה הזאת בזכות כלי קשורת שמראים מה אומר הצד השני בשיחות פנימיות בערבית, איך הם מחנכים את הילדים שלהם ומה הם מראים בטלוויזיה. תראה לי סמל אחד שלהם שאין בו רובה וציור של כל ארץ ישראל. אז מה? הם לא מתכוונים לכך? היום זה יו"ש מחר חיפה, לוד, רמלה, קרית עקרון, גליל, נגב וכן גם תל אביב. יודן ריין. ואחרי שהתפכחנו, תראה לי בבקשה מפות ישנות של "פלשטין" עם ערים "פלשטינאיות". לא תמצא כי אין דבר כזה. אין שום סיבה שעם ישראל יתן במתנה את ארצו למהגרים מלוב, סוריה, עיראק ותימן.
  סגור
 • 10.
  רק לא שוב שודדים\כיסינו וחוב גדול\בית קטן
  דוד-ים 17/01/2013 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי למה ועדת בחירות-לא עשה איזה מספר ברור-כמו כוכבית9999-או כל מספר רץ על חשבון ועדה-שכל אזרח לא ברור לו איפה מצביע שידע!? 2.לענין שילטון נכנס למערבות זה בגלל חור גדול בקופה-וכל החרידים סוגיהם אנטרס עדיפה עבורם מאותו מדינה קטנה חולה ובעיותיה כרימון 3.למה ואיך עשה שרון-האומנם המפונים עד היום מילילים על שפונו{בית עץ תמיד אדם חי יכול לבנות אך מת אפילו גרגיר לא יזיז} וכן למפלגת שרון באו כל מי שמדינה חשובה עבורם מכל המפלגות 4.ובסופ=אני תקוה שציבור ינהג אחראי כי זה כיסינו-וכן אמרתי לחם צריך אך לא עוגה-כי סביבינו באיזור נפלו שילטונות בגלל רעב ==ולצערי עגלה כבדה ובבוץ-לתת כח רק מי רוצה למשוך או לדחופ את העגלה-כי זה מזונינו וחובה לבעוט באלה מסתכלים איך מתרוקנת הבאר--------- --ולכתבה=מצנע ועמיר אולי ילמדו אותה אחריות-כי עמיר היה כמו ברק לא רצה וכעס-על אותה שלי שנטשה אוניה ואחריות-כאילו יש לעם שלם עוד אוניה כל שהוא--גם ציפי יודעת=עם היתה נשארת בבית מחיר עלינו היה אחר
  סגור
 • 9.
  תצביעו לבנט בחירתו של יגאל אמיר. הבית היהודי במשכנתא. (ל"ת)
  פיטובול 17/01/2013 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 8.
  מה שבאמת מסוכן זה ששמאלן כמוך ישב בכנסת
  אייל 17/01/2013 11:18
  הגב לתגובה זו
  4 1
  וינסה לרקום עלינו עוד איזה אסון בסגנון אוסלו אשר הביא את האבל והצער לאלפי משפחות בישראל !
  סגור
 • 7.
  הסכמים והסדרים עם ערבים
  השפוי 17/01/2013 10:23
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לא שווים את הנייר שהם חתומים עליהם. במצריים ובירדן מדברים עלינו כמו באירן ותימן. שלום לא עושים וזה לא תהליך. כשהערבים לא ירצו להשמיד את היהודים כפי שעם אחר לפני שבעים שנה רצה אז יהיה שלום. אם היינו עושים הסדר מדיני עם היטלר אז לא היתה שואה. חבל שאז לא הקשבנו לסמולנים. חתימה כאן כאן וכאן היתה עןשה את זה
  סגור
 • 6.
  חייב להיות שר ספורט אחרת כניסת יש עתיד לקואליציה לא שוה (ל"ת)
  הצלף 17/01/2013 10:10
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 5.
  אם עיתונאים ינהלונו אז המדינה תהיה כמו עיתון שיזרק לפח (ל"ת)
  שי 17/01/2013 09:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 4.
  במקום לברבר תשכנע את אבו מאזן לבא למשא ומתן בלי תנאים! (ל"ת)
  רן 17/01/2013 09:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  עוד עיתונאי ממפלגת העיתונאים שחושב שיכול לנהל את המדינה
  בעז 17/01/2013 08:58
  הגב לתגובה זו
  4 3
  עם כל הכבוד לשירות הצבאי שהוא עשה (בניגוד ליו"ר המפלגה שלו לפיד), הוא לא ממש עבד במשהו פרודוקטיבי בחיים שלו. לא ברור לי איך אנשים כאלה חושבים שהם יכולים לנהל מדינה. עד היום אף עיתונאי שהגיע לפוליטיקה לא ממש הוכיח את עצמו (כולל שלי יחימוביץ').
  סגור
 • 2.
  שלח, יישר כוח ובהצלחה. ולביזפרטל טעות תיקון
  אלוני 17/01/2013 08:55
  הגב לתגובה זו
  2 3
  משפט: "ואני חושב שחושב מאוד" צריך לתקן ל- שחשוב
  סגור
 • 1.
  מילים כדורבנות- הפחד זה מה יהיה עם הביצוע!!!
  אנונימי 17/01/2013 08:27
  הגב לתגובה זו
  4 2
  כולם יודעים ומבינים שהבטחות לפני בחירות חולפות עם הרוח. אם הפעם יאיר לפיד יפשל ויצטרף לממשלה ימנית עם חרדים בטענה שזה הרע במיעוטו אני מתייאש ואחרי האכזבה מליבני , מברק אני יותר לא מצביע לאף אחד ומגדיש את חיי לירידה מהארץ למען עתיד ילדיי.
  סגור
 • תגובה ל - 1 ,אנונימי
  פריץ שחור 17/01/2013 10:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  למגדיש (אולי מקדיש ? ) , דרץ צלחה נסתדר גם בלעדיך!!
  סגור