יום שני של עליות: כמות המלאים בארה"ב המשיכה לרדת, מחיר הנפט קפץ 1.8%

|
הזהב השחור

מחיר חבית נפט עלה היום 1.8% אל מחיר של 61.4 דולר לחבית. זהו היום השני שבו מחיר חבית מטפס, בעיקר בשל הסימנים להמשך הירידה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

היום פורסם השינוי השבועי בכמות מלאי הנפט הגולמי בארה"ב על ידי משרד האנרגיה האמריקני. כמות הנפט הגולמי ירדה השבוע ב-6.8 מיליון חביות. רמז מקדים לתוצאה יכול להילקח מסקר ה-API (ארגון הנפט האמריקני) שפורסם אתמול בלילה. הסקר הציג ירידה של 6.7 מיליון חביות נפט. 

פרט להודעה על ירידה במלאי, ארגון ה-API סיפק עוד דלק לעלייה בשווי הסחורה על ידי שינוי התחזית שלו לשנת 2016. בעבר הארגון קבע כי התפוקה האמריקנית תעלה בשנה הבאה, אך עתה הוא טוען כי התפוקה תקטן ב-160 אלף חביות ליום. 

בנוסף ל-API, גם ממשלת ארה"ב שינתה את התחזית שלה. השינוי של האחרונה נוגע לשוק הביקוש בחודשים הקרובים. המשרד לסטטיסטיקה האמריקני פרסם תחזית שבה הדרישה תעלה השנה לכדי 1.25 מיליון חביות ליום, עליה של 20 אלף חביות ליום מהתחזית הקודמת.  

ירידת מלאי הנפט הגולמי בארה"ב מגיעה בעקבות סגירתן של אסדות פעילות במדינה. מחיר הנפט ירד מחודש יולי האחרון קרוב ל-40%. בשל הירידה בשווי חבית נפט, חלק מהקידוחים במדינה הופכים להיות לא כלכליים ובתוך כך גורמים לסגירתן של חלק מהאסדות. 

לעת עתה סגירתן של האסדות אינו משפיע באופן ממשי על שוק ההיצע בארה"ב. אתמול (ג') פורסם כי  תפוקת הנפט בחודש מאי בארה"ב הגיע לשיא של מעל ל-40 שנים. התפוקה האמריקנית הגיעה בחודש הקודם לכדי 9.6 מיליון חביות ליום. בחודש מאי 2014 התפוקה הייתה בסך של 8.4 מיליון חביות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות