"עדיין אין החלטה אם לערער על מיזוג מזרחי טפחות ואגוד"

גורמים ברשות לתחרות אמרו לביזפורטל שהדבר עדיין נמצא בדיונים ועוד לא התקבלה החלטה סופית בעניין
|
(3)
בנק מזרחי טפחות, צילום: מורן ישעיהו

החלטת בית המשפט לתחרות לאשר את המיזוג בין בנק מזרחי טפחות 0% מזרחי טפחות 9,368 0% מזרחי טפחות בסיס:9,368 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לבנק אגוד 0% אגוד 2,273 0% אגוד בסיס:2,273 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ביום חמישי, תפסה את רשות התחרות, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, עם המכנסיים למטה. עכשיו תלויה השאלה: האם לערער לבית המשפט העליון נגד ההחלטה או שלהותיר אותה על כנה.

התשובה הפשוטה בינתיים היא שאין תשובה. ברשות עוד לומדים את ההחלטה ומחכים שפסק הדין המלא, שעדיין לא פורסם במלואו, ישוחרר לעיונם. בינתיים, ברשות לתחרות לומדים את ההחלטה שכן פורסמה.

"אנחנו בבדיקה אם להגיש ערעור לבית המשפט העליון או לא להגיש בנוגע להחלטת בית המשפט בנושא בנק מזרחי ובנק אגוד", אמר הגורם הבקיא בתהליך קבלת ההחלטות בנושא.

כאמור, השופט עודד שחם, שהפך את ההחלטה, קבע כי לא הוצגה תשתית ראייתית אמיתית לפגיעה בתחרות. "עמדת מ"מ הממונה, כי המיזוג מעלה חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות, בכל הנוגע לסל השירותים הבנקאי, אינה יכולה לעמוד, על פי התשתית הנרחבת שהוצגה", כתב שחם בפסק דינו, שברובו עדיין חסוי.

המשמעות של זה היא שלמרות התשתית הראייתית הרחבה שהציגה הרשות לשופט, הוא לא מצא כי יש בה ראיות המעיד על הפגיעה בתחרות. הגורמים סרבו להתייחס לכך ואמרו שהכול פתוח.

היום חשפנו את פרטי ההסכם בין הבנקים, לפי מזרחי טפחות ישלם 1.538 מיליארד שקל, על בסיס מכפיל הון של 0.6 על מחיר המניה ב-30 לספטמבר. מדובר בפרמיה של 9%. בנוסף, כחלק מההסכם, אגוד יחלק דיבידנד של 100 מיליון שקל. כמו כן ההערכות הן כי כשליש מעובדים, בעיקר בדרג ביניים של ההנהלה יפוטרו.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  למה לערער? השתגעתם?
  דניאל 02/12/2019 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המיזוג הזה יגרום לכך שיהיה כוח שיוכל להתחרות בפועלים ולאומי ובדיאופול שלהם וזה יקדם את התחרות בענף הבנקאות
  סגור
 • 2.
  חייב ערעור
  מה זה אין החלטה 02/12/2019 11:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המיזוג רע לכלל האזרחים לא רק לעובדי בנק אגוד תתעוררו. מדינה משותקת ובעלי אינטרס עושים כרצונם
  סגור
 • 1.
  דירה = קורת גג
  דירה = קורת גג 02/12/2019 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דירה = קורת גג
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות