חודש חזק לקופות: תשואה של בין 3.3%-5% בגדולות, המנייתיות שלטו

בשליש הראשון של השנה ישנן קופות מנייתיות שצפויות להציג תשואת שיא של עד 50%. המדד המשוקלל של התעשייה, כפי שנמדד ע"י מיטב, צפוי להצביע על תשואה של כ-3.7%
|
חודש חזק לקופות: תשואה של בין 3.3%-5% בגדולות, המנייתיות שלטו

חודש לא רע עבר על קופות הגמל הישראליות: התשואה הנומינלית של הקופות הגמל הגדולות באפריל 2009 צפויה להיות חיובית ולהגיע עד 5%, זאת בעוד המדד המשוקלל של התעשייה צפוי להצביע על של כ-3.7%. כך אומרים היום בבית ההשקעות מיטב.

חודש אפריל היה טוב מאוד עבור שוק המניות, כאשר מדד ת"א 25 עלה ב-11.5%, מדד ת"א 100 עלה בשיעור של 11.9% ומדד ת"א 75 עלה באופן החד ביותר, בשיעור של 14.9%. מנגד, האפיק הממשלתי לטווח בינוני וארוך רשם ירידות.

האפיקים המובילים בתרומתם לתשואה באפריל היו האפיק המנייתי בארץ ובחו"ל וכן האפיק הקונצרני צמוד המדד. יחד עם זאת, התשואות השליליות שנרשמו באיגרות החוב הממשלתיות, הן השקליות והן הצמודות, בעיקר לטווחים הבינוניים והארוכים, מיתנו את התשואה החיובית של הקופות.

בשליש הראשון של השנה (ינואר- אפריל): תעשיית קופות הגמל צפויה להצביע על תשואה חיובית ממוצעת של כ-12.8%, כאשר המפגרות יצביעו על עלייה של כ-13.5%, והבולטות כ-22%. המשקיעים שבתחילת השנה החליטו להעביר את החיסכון לשוק המניות לא מפסיקים לחייך: הקופות המתמחות במניות צפויות להציג תשואת שיא (ינואר-אפריל) של כ-32%, וחלקן אף יותר מ-50%.

בית ההשקעות מיטב פיתחו מודל המסוגל לתת אומדן מקורב מאוד לתשואות שהשיגו בממוצע קופות הגמל הגדולות בשוק מיד עם סיום החודש החולף בלא שיהיה צורך להמתין לנתונים המתפרסמים ע"י קופות הגמל עצמן, מאוחר יותר, בדרך כלל באמצע החודש.

הערכת מיטב היא, שקופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות (דוגמת גדיש, עצמה, תמר, קה"ל כנרת) יציגו באפריל 2009 (ברוטו) משוקללת בטווח של כ-3.3% עד 5.0%.

אפיק המט"ח השפיע באופן חיובי על תשואות קופות הגמל החודש. בסיכום חודשי, מדד איגרות החוב הצמודות למט"ח עלה בשיעור של 0.7%, השקל דווקא התחזק מול הדולר בשיעור 0.6% בעיקר על רקע המגמה העולמית וכן בעקבות התמדתו של ברכישת מט"ח. חשוב לציין, כי אפיק המט"ח מיוצג בשיעור נמוך יחסית בקופות הגמל (בדרך כלל בין 4%?7% במונחי חשיפה מט"חית כוללת).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות