השבוע בשווקים - האם הפצצה של טראמפ תמשיך להרעיד את המדדים?

בסין הצהירו כי אין להם עניין במלחמת סחר. ברקע: שלל נתוני מאקרו שצפויים לספק אינדיקציה לגבי המשק האמריקאי והודעות הריבית בגוש האירו וביפן
|
(1)
שוורים ודובים, צילום: Istock
שבוע המסחר מעבר לים צפוי להיפתח בהמשך להודעה הדרמטית של נשיא ארה"ב טראמפ על כוונתו להטיל מס על יבוא פלדה ואלומינום ב-25% ו-10% בהתאמה. עיקר החשש של המשקיעים מיוחס למלחמת סחר גלובלית שעלולה להיפתח על רקע הכוונה של טראמפ בעוד הנציבות האירופית כבר הזהירה מפני הטלת מכסים על סחורה אמריקאית. 
בתוך כך, בסין אמרו אתמול כי הכלכלה השנייה בעולם אינה מעוניינת במלחמת סחר עם ארה"ב אך כן תגן על האינטרסים שלה במידת הצורך. "סין אינה מעוניינת במלחמת סחר עם זאת אין בכוונתה לשבת חסרת מעש באם יפגעו האינטרסים שלה", אמר דובר הפרלמנט הסיני.
באיטליה פורסמו תוצאות מקדמיות לבחירות לנשיאות, כאשר מפלגת חמשת הכוכבים (M5S) זכתה בכ-32% מהמושבים בפרלמנט והפכה למפלגה הגדולה ביותר. לפי מספר הקולות שנספרו עד עכשיו,  מפלגתו של סילביו ברלוסקוני, "פורצה איטליה" תקבל בין 216 ל-248 מושבים בפרלמנט. מפלגת חמשת הכוכבים Five Star Movement, התומכת ביציאת איטליה מהשוק האירופאי ונחשבת ימנית אנטי-ממסדית זכתה במקום השני. "המפלגה הדמוקרטית", בראשות ראש הממשלה לשעבר מתאו רנצי תקבל 115 עד 155 מושבים בבית הנבחרים.  (לכתבה המלאה)
מאקרו
בארה"ב יפורסם היום מדד ISM במגזר הלא יצרני לחודש פברואר. צפי הכלכלנים הוא לקריאה של 58.9 נקודות, לעומת 59.9 נקודות בינואר. נזכיר כי קריאה של מעל ל-50 נקודות משקפת את העלייה בפעילות הכלכלית. כלומר, השוק צופה ירידה בפעילות הכלכלית לעומת חודש ינואר אך עדיין על המשך ההתרחבות.
ביום שלישי השבוע בארה"ב צפוי להתפרסם נתון ההזמנות ממפעלים לחודש פברואר. ציפיות הכלכלנים בשוק הן לירידה של 0.4% לעומת עלייה של 1.7% בינואר.
ביום רביעי צפוי להתפרסם סקר התעסוקה (ADP) לחודש פברואר. צפי הכלכלנים בשוק הוא לתוספת של 194 אלף משרות, בהמשך לתוספת של 234 אלף משרות בינואר. 
בנוסף יפורסם מלאי הנפט האמריקאי בשבוע החולף. זאת לאחר עלייה של 3 מיליון חביות בשבוע שעבר.
ביום חמישי השבוע יפורסם נתון התוצר של יפן לרבעון הרביעי של 2017. צפי הכלכלנים הוא לעלייה של 0.2% לעומת 0.1% ברבעון השלישי. 
באירופה הבנק המרכזי צפוי להכריז על גובה הריבית על הפקדונות שעומדת כיום על מינוס 0.4%. הצפי של הכלכלנים הוא ללא שינוי. נגיד הבנק המרכזי מריו דראגי ייכנס מיד לאחר הודעת הריבית מסיבת עיתונאים. מעניין לראות האם תהיה התייחסות של ה-ECB להחלטת טראמפ להעלות את המס ליבואני הפלדה והאלומיניום.
ביום שישי הבנק המרכזי של יפן צפוי להכריז על גובה הריבית כאשר הצפי הוא ללא שינוי, מינוס 0.1%. מיד לאחר ההודעה הבנק המרכזי היפני ייכנס מסיבת עיתונאים. הבנק המרכזי צמצם בשבוע שעבר כמות האג"ח הארוכות שהם רוכשים, זאת הפעם השנייה מתחילת השנה. מהנתונים הרבים שהתפרסמו אודות למצבו של המשק היפני, ניתן להתרשם שהוא מציג שיפור בכל החזיתות. קצב הצמיחה של מכירות החברות ורווחיות החברות משתפרים. 
בארה"ב יפורסם נתון השינוי במספר המועסקים במגזר הלא חקלאי. צפי הכלכלנים הוא לעלייה של 204 אלף במספר הלא מועסקים, בהמשך לקריאה של 200 אלף דרישות בשבוע הקודם. בתוך כך יפורסם נתון האבטלה בשוק העבודה האמריקאי. צפי הכלכלנים הוא לקריאה של 4% אבטלה בפברואר לעומת 4.1% בחודש ינואר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קומוניזם ופשיזם זה אותו דבר. (ל"ת)
  בא 05/03/2018 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות