אושרה להפקדה תכנית "בין ערים" בהרצליה להקמת 1,100 יחידות דיור

התכנית תחליף את מתקן טיהור השפכים בדרום מערב העיר, בסמוך לשכונת גליל ים. הבינוי כולל מבנים בגובה של עד 10 קומות

|
(2)
תכנית בין ערים הרצליה. הדמיה, צילום: נעמה מליס אדריכלים
הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה להפקיד בשבוע שעבר את תכנית "בין ערים" בהרצליה להקמת מתחם מגורים הכולל 1,100 יחידות דיור בדרום מערב העיר, בסמוך לשכונת גליל ים הנמצאת בשלבי הקמה.
התכנית צפויה להחליף את מתקן טיהור השפכים הקיים באזור שעל פי מינהל התכנון "מהווה כיום מטרד עבור השכונות הקיימות והמתוכננות בהרצליה וברמת השרון וצפוי להתפנות בהתאם להסכם בין הממשלה לעיריית הרצליה. עם פינוי המתקן, הרצליה תחובר למכון שפכי גוש דן (שפד"ן)".
בנוסף ליחידות הדיור, התכנית שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל כוללת שטחים עבור מבני ציבור, מסוף תחבורה ציבורית, כיכר עירונית וכן פארק עירוני שישתרע על שטח של כ-106 דונם הכולל חיבורים למערך השטחים הפתוחים בתכנית וסביבתה. בהיבט התחבורתי, התכנית כוללת חיבור מדרך יבנה ברמת השרון למערב הרצליה באמצעות מעבר עילי מעל דרך 20 ומסילת הרכבת.
שטח התכנית כ-53,000 מ"ר לאורך נתיבי איילון. הבינוי המוצע בתכנית כולל מבנים בגובה של עד 10 קומות בבניה מרקמית השומרת על רצף עירוני ומשתלבת עם הבינוי הקיים כיום.
 
לדבריו של יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר, "לתכנית חשובה זו בהרצליה תפקיד כפול - הן בהגדלת היצע יחידות הדיור בלב מטרופולין תל אביב והן כיוון שהיא משמשת כמנוף הכלכלי המאפשר את ביטול מתקן טיהור שפכים הרצליה והעברתו לשפד"ן, מהלך שיאפשר עליה באיכות החיים של תושבי הרצליה וסביבתה".
 
מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י, רפי אלמליח, ציין כי "מדובר בתכנית איכותית על שטח מופר אשר התאפשרה כתוצאה משינוי מערך תשתית ארצית. התכנית נותנת מענה למצוקת הדיור בלב אזור הביקוש. סמיכותה של התכנית לשכונה אשר שווקה בהצלחה, תאפשר לצעירי הרצליה והאזור להישאר בעיר".
 
התכנית נערכה על ידי נעמה מליס אדריכלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  טוב שיש את פרי
  קרן מרכז 07/07/2019 19:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על פניו תוכנית נהדרת, אבל מה זה עוזר לנו? הרצליה היתה ונשארה עיר בעיקר לבעלי אמצעים בלבד. טוב שיש עדיין יזמים כמו פרי, עם פרויקטים בערים מתפתחות כמו בסט בלוד ומלודי ברמלה, במחירים הגיוניים.
  סגור
 • 1.
  דירה לא צריכה לעלות מעל 200.000$
  שרון 07/07/2019 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מי שמשלם מעל לסכום זה (במיוחד בהרצליה)שם כספו על קרן הצבי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות