יציאת הכספים מתעשיית קרנות הנאמנות נמשכת ואף גוברת: לאיזה אפיק הציבור בכל זאת נכנס?

למרות עליות השערים בשבוע החולף, תעשיית הקרנות ממשיכה לספוג פדיונות כבדים
 | 
(2)
באותו כיוון
שבוע המסחר החולף ננעל בעליות שערים ניכרות בשוקי המניות ברחבי העולם, והמגמה החיובית הייתה גם נחלתן של אגרות החוב הקונצרניות.  זאת, לאחר שבועיים רצופים של מימושים במדדי המניות הגלובליים. למרות זאת - הציבור בישראל ממשיך לצאת מתעשיית קרנות הנאמנות, ואף בקצב גבוה יותר, כשבשבוע החולף נפדו כ-295 מיליון שקל מהתעשייה.
על רקע עליות השערים בבורסות, הקרנות המנייתיות דווקא גייסו השבוע כ-35 מיליון שקל, המתחלקים לגיוסים של כ-50 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ וכ-25 מיליון שקל בקרנות הגמישות. מנגד,  קרנות מניות חו"ל פדו כ-40 מיליון שקל. מתחילת החודש עומד הגיוס בקרנות המנייתיות על 27 מיליון שקל.
קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית (כגון קרנות 10/90) רשמו השבוע פדיונות של כ-20 מיליון שקל, מה שמהווה ירידה בקצב הפדיונות ביחס לשבוע קודם. עם זאת, מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי פדו כ-100 מיליון.
אגרות החוב הממשלתיות, שנסחרו השבוע במגמה שלילית מתונה, הביאו לזינוק של פי 2 בקצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה, וזה עלה השבוע לסכום של כ-115 מיליון שקל. מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-190 מיליון שקל.
בראש טבלת הקרנות המגייסות ממשיכות להתייצב אגרות החוב הקונצרניות, שמסכמות שבוע של עליות שערים: מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית של עד 0.35%, ובעקבות האווירה החיובית, הגיוסים באפיק זה עמדו על 105 מיליון שקל - ירידה קלה משבוע שעבר, אך מתחילת החודש, קרנות אג"ח קונצרני גייסו כ-530 מיליון שקל. כאמור - בראש טבלת המגייסות.
באפיק השקלי ממשיכים להרשם פדיונות, כשהקרנות הכספיות רשמו פדיון של כ-295 מיליון בשבוע שעבר, דומה לשבוע שלפניו. מתחילת החודש, הקרנות השקליות פדו כ-730 מיליון שקל והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר.
בסך הכל, הציבור ממשיך לצאת מתעשיית קרנות הנאמנות, ולהקשות על בתי ההשקעות: מתחילת חודש מאי נפדו כ-1.5 מיליארד שקל מהקרנות השונות, כשבקרנות המסרותיות, בנטרול הכספיות, נפו כמעט 540 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ולסיכום כללי
  איילי 29/05/2016 16:05
  הגב לתגובה זו
  1 3
  הציבור פודה כספים מאג"ח מדינה , ומהקרנות השקליות ומהאג"ח הכללי , רוב הכסף גוייס באג"ח הקונצרני וכן בקרנות המנתיות. כלומר ניצל את הירידות שהיו לאחרונה בסקטור המנייתי ובסקטור הקונצרני ולשם הולך הכסף. שזה אומר שאין פחד בשווקים כרגע מצד כלל הציבור , טוב מה יעשה ? ישים את הכסף בפק"מ ? כל עוד הריבית נמוכה , כסף ימשיך לזרום לשוק ההון ולנדל"ן כל עוד אין אלטרנטיבות אחרות.
  סגור
 • הציבור זה עדר שמנותב על ידי המוסדיים שנפטרים מסחורה
  כותב 29/05/2016 23:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בסוף העונה
  סגור