מדד המעו"ף - רווי בסימני חולשה

מדד המעו"ף צפוי לרדת בתקופה הקרובה כאשר רמת 820 הנקודות תמשיך לשמש כאינדיקציה מרכזית.
|
אייל גורביץ'

בסקירות האחרונות מניתי מגוון לא קטן של סימני חולשה שהובילו למספר מסקנות. המרכזית שבהן הייתה שמהלך העליות שהחל סביב רמת 610 הסתיים וכי פסגות חדשות לא יכבשו בתקופה הקרובה. בסקירה האחרונה, הונמכה התקרה עבור מדד המעו"ף לרמת 870 הנקודות אותה כשל מלשבור. מרבית הפרמטרים הטכניים מעידים על חולשה ולא רק עבור השוק המקומי. ההערכה שהייתה הציר של השבועות האחרונים בעינה עומדת.

במהלך היום אהיה זמין לשאלות הקוראים באתר דרך הטוקבקים שבתחתית הכתבה. אנא מכם, אין ביכולתי לנתח מניות ספציפיות במסגרת תשובותי. אשמח לעשות זאת במסגרת המקום המוקצה לי באתר. מעבר לכך, אשתדל לענות לכל שאלה שהיא בכובד ראש וברצינות הראויה.

בטווח הקצר

ואלה סימני החולשה ומשמעותם:

1. פסגה כפולה ברמת 904 הנקודות. חוסר היכולת לשבור מעלה את הרמה המדוברת מהווה את הפעם הראשונה מאז תחילת גל העליות שמדד המעו"ף כשל פעמיים ברציפות באותה הרבה.

2. שתי הפסגות, כפי שאפשר לראות על הגרף, לוו בתבניות היפוך. הראשונה מסוג "תבנית חובקת" והשנייה מסוג "ענן שחור". שתיהן נוטות להופיע בנקודת סיום של מגמת עלייה.

3. שבירה מטה של רמת 870 הנקודות שהייתה אמורה לשמש כרמת תמיכה אך כשלה מלעשות כן. מיד לאחר מכן שימוש בה כרמת התנגדות

4. שבירה מטה של קו המגמה העולה שחבק את מלוא מהלך העליות האחרון.

5. נר אדום ובריא גוף שנרשם ב- 15 לחודש ולווה בגידול במחזורי המסחר ומעיד על שליטתם של המוכרים.

6. קרוס בין ממוצעים נעים 10/20 לראשונה מאז תחילת גל העליות.

7. מהלך העליות האחרון מרמת 827 ועד לרמת 875 מהווה תיקון טכני מקובל לגל הירידות 906 - 827.שבעת סימני החולשה הללו מעידים על סיומו של מהלך העליות שהחל סביב רמת 610 הנקודות וממזערים את הסבירות לכיבוש פסגות חדשות. סביר להניח שמדד המעוף עומד בפני גל ירידות שעלול להתעצם עם שבירתה מטה של רמת 820 הנקודות

סיכום

גל העליות שהחל סביב רמת 610 הנקודות תם. מדד המעו"ף רווי בסימני חולשה המעלים את הסבירות ולפיה כיוונו צפוי להיות מטה. יש לשים לב לרמת 820 הנקודות המשמשת כרמת תמיכה. שבירתה מטה עלולה להחריף את המגמה השלילית.*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות