הלילה ייסגר כביש 1 לתנועת רכבים; החל ממחר יפתחו המנהרות החדשות

 | 
(3)
כביש 1, מנהרת הראל, צילום: משרד התחבורה
סגירת הכביש ופתיחתו המחודשת: הלילה, בין חמישי לשישי, החל מהשעה 22:00 הלילה, ועד למחר בשעה 10:000, ייסגר כביש 1 לתנועת רכבים בקטע שבין מחלף לטרון ועד לגינות סחרוב, כחלק מההכנות האחרונות לפתיחתן של מנהרות הראל וגשר מוצא הצפויות לפעול כבר ממחר בשעה 10:00. 
השינויים הצפויים בהסדרי התנועה הלילה: לבאים מכיוון תל אביב לירושלים, ייחסם כביש מספר 1 בקטע שבין מחלף לטרון לגינות סחרוב. דרך חלופית: דרך מחלף בן שמן לכביש מספר 443.
לבאים מכיוון ירושלים לתל אביב, ייחסם כביש מספר 1 בקטע שבין גינות סחרוב למחלף חמד. בנוסף, לא תתאפשר הנסיעה מכביש מספר 3 ממחלף לטרון לכיוון ירושלים דרך כביש מספר 1. דרך חלופית: דרך מודיעין ויציאה לכביש מספר 443. לא תתאפשר הנסיעה מכביש מספר 38 ממחלף שער הגיא לכיוון ירושלים, דרך כביש מספר 1. דרך חלופית: דרך כביש מספר 395 כיכר אשתאול, רמת רזיאל, עין כרם. הנסיעה תתאפשר גם דרך כביש מספר 375 נתיב הל"ה, צור הדסה עד לירושלים.
ממשרד התחבורה הוסיפו כי לא תתאפשר הנסיעה מכביש מספר 3955 ממחלף שורש לכיוון ירושלים דרך כביש מספר 1. דרך חלופית: דרך כביש מספר 395 כיכר אשתאול, רמת רזיאל, עין כרם. הנסיעה תתאפשר גם דרך כביש מספר 375 נתיב הל"ה צור הדסה עד לירושלים. לבאים מכביש מספר 431 לכיוון ירושלים (מזרח) תתאפשר הנסיעה דרך מודיעין ויציאה לכביש מספר 443.
החל ממחר - יפתחו המנהרות החדשות באורך 850 מטר וגשר מוצא
ממשרד התחבורה הוסיפו כי החל ממחר (יום שישי), מהשעה 10 בבוקר, התנועה מירושלים לתל אביב ובכיוון ההפוך תתבצע דרך צמד מנהרות, באורך של כ-850 מטר כל אחת, שנחצבו בהר מתחת לרכס הראל. במקביל יפתח לתנועה גם גשר מוצא הדרומי, שיבטל את סיבוב מוצא המסוכן. הגשר המקביל (הצפוני) מירושלים לתל אביב נפתח לתנועה לפני מספר חודשים. מדובר בשני גשרים מקבילים באורך של כ- 900 מטר כל אחד, החולפים מעל עמק מוצא.
בשלב הראשון, יפתחו לתנועה, במנהרות הראל ובגשר מוצא החדש שני נתיבים, מתוך שלושה. בחודשים הקרובים עם השלמת העבודות יפתחו לתנועה שלושת הנתיבים של המנהרות, הגשרים והכביש החדש ותורגש הקלה משמעותית בזרימת התנועה בדרך לירושלים וממנה.
משרד התחבורה הוסיפו כי חומר החציבה והעפר הרב, שהוצא במהלך כריית מנהרות הראל, מוחזר ושימש למילוי וואדי ארזה, הנמצא מזרחית למנהרות ומהווה חלק מפרויקט שדרוג הכביש, שעלותו נאמדת ב-2.5 מיליארד שקלים.
בטקס שהתקיים הבוקר בכניסה למנהרות השתתפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ. בין השאר, השתתפו מנכ"ל חברת חוצה ישראל, ניסים פרץ יו"ר דירקטוריון החברה עודד שמיר ותיקי, לוחמי חטיבת הראל שהשתתפו בקרבות להבקעת פרוזדור ירושלים ועובדי החברה שבצעה את הפרויקט.
שר התחבורה, ישראל כץ:  "היום עם חנוכת מנהרות הראל אנו חשים את משק כנפי ההיסטוריה. בימים אלו כאשר יש המערערים על מעמדה של ירושלים אנחנו מחברים  את כל מדינת ישראל והופכים אותה למאוחדת ושווינית".
השר כץ הוסיף כי גשר מוצא יתחבר בעתיד לכביש 16, ויהווה כניסה נוספת לדרום הבירה. זאת, בנוסף לכביש 9 המוביל לצפון ירושלים ולרכבת החשמלית המהירה, שתחבר את בירת ישראל לגוש דן, בתוך 28 דקות. בנוסף לכך, משודרג כביש 38 משער הגיא לבית שמש והישובים שמסביבה. לדבריו, "הכביש יתרום לפיתוח בית שמש ולקשר שלה עם ירושלים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פתרון תחבורתי כולל למבשרת ציון
  המהנדס 21/01/2017 08:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש פתרון תחבורתי כולל לתושבי מבשרת ציון https://www.facebook.com/mevasseret.eng/
  סגור
 • 2.
  תשאירו לשמלאנים לברבר בעיתון... (ל"ת)
  כל הכבוד לכץ וביבי 19/01/2017 14:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כל יום הרוג בכבישים !! אלו הישגי השר הדפוק !!
  דוד הגנן 19/01/2017 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש מדושן מעונג אך על מצפונו כל הניפגעים וההרוגים בכבישי הארץ כל יום ביומו. אבל הרוגים לא מצתלמים טוב ובטח לא ניתן לגזור סרטים בבתי הקברות !!!!
  סגור