זריקת עידוד: אושרו הטבות מס לבנייה של שכירות ארוכת טווח

בצעד לעידוד שוק השכירות ארוכת הטווח, הממשלה אישרה היום שורה של הטבות מס משמעותיות ליזמים
|
בניה, צילום: מורן ישעיהו

הממשלה אישרה היום (א') את הצעת שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן להעניק הטבות מס מוגדלות לבניית פרויקטים של שכירות ארוכת טווח וכן קיצור הליכים בירוקרטיים לכל יזם שיבקש לבנות פרויקטים לשכירות.

ההצעה קובעת כי ההטבות יינתנו גם לבניינים בהם יתבצעו תוספות בנייה, תמ"א 38 וכן בניינים שייעודם שונה לשימוש למגורים בשכירות ארוכת טווח. עד היום, חוק לעידוד השקעות הון קובע כי על בניין חדש להשכרה ישולם מס שבח ממכירה או מהשכרה בגובה 11%. בהצעה החדשה נקבע כי יוענקו הטבות מס מוגדלות לחברה שתשכיר נכס לתקופות של 10 ו-15 שנים. בנוסף, יופחת מס הרכישה על הקרקע שעליה ייבנה הבניין להשכרה בשיעור של 0.5%, עבור מי שישכיר את הדירות ל-15 שנה.

במסגרת 'מסלול ירוק' חברות שיקדמו שכירות ארוכת טווח יקבלו זכאות אוטומטית להטבות המס אם יתחייבו לעמוד בתנאים הבאים: 

1. קבלת היתר בנייה לאחר פרסום החוק, השלמת בניית הבניין, או השלמת תוספת הבנייה עד ליום 31 לדצמבר 2022 או שינוי ייעוד הקרקע עליו נמצא הבניין. כמו כן יכלול הבניין 30 דירות לפחות.

2. גובה השכירות הממוצע לדירת מגורים בבניין לא יעלה על סכום שייקבע על ידי רשות המיסים ובהתייעצות עם רשות ההשקעות במשרד הכלכלה.

3. שיעור המס  על השבח הריאלי יתקבלו על פי מדרג בכל 5 שנים מלאות: לתקופה של 5 שנים - 11%, לתקופה של 5 שנים נוספות (סה"כ 10 שנים) - 9% ולתקופה של 5 שנים נוספות (סה"כ 15 שנים) - 7.5%.

4. חברה שתרכוש בניין להשכרה, תקבל הטבה במס הרכישה בשיעור של 0.5% בלבד (במקום 6%) בכפוף לעמידה בתנאי החוק כשלפחות מחצית מהדירות יושכרו לתקופה של 15 שנה.

​5. השכרת הדירות למלוא התקופות, ובהמצאת התחייבות כפי שיקבע מנהל רשות המיסים.

"שכירות לטווח ארוך מהווה אלטרנטיבה לזוגות צעירים אשר אינם מעוניינים או מסוגלים לרכוש דירה והיא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. יש צורך לשלב את המגזר הפרטי בשוק השכירות בכדי להגדיל את היצע הדירות באופן דרמטי. המסלול הזה יקודם לצד הפרויקטים של חברת דירה להשכיר שכבר היום משווקת אלפי דירות לשכירות ארוכת טווח במחירים מוזלים באזורי ביקוש", אמר השר כחלון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות