הממשלה אישרה את חוק המרכולים: "בובות משחק של המפלגות החרדיות"

 | 
קמעונאות, צילום: Bizportal
בעקבות אישור חוק המרכולים, אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, אורי רגב, כי "המצביעים בעד הצעת החוק הם פוליטיקאים חסרי בושה וחסרי יושרה, אשר יודעים שלא רק שרוב הציבור מתנגד לחקיקה של כפיה דתית, אלא שגם בוחריהם מתנגדים לה. הם מתיימרים לייצג את הציבור, אבל בפועל הם מתנהלים כבובות משחק שהמפלגות החרדיות מושכות בחוטיהם. חדו"ש צופה שלהתנהגות המופקרת של ראשי הקואליציה תהיינה תוצאות בבחירות הבאות, ואולי מן החרפה הזאת עוד יבוא תיקון".
הממשלה אישרה היום את "חוק המרכולים" שיזם שר הפנים אריה דרעי. ההצעה שעברה לאישור ועדת השרים לחקיקה קובעת כי כל חוק עזר עירוני חדש העוסק בפתיחת חנויות או מרכזי בילוי בשבת יחייב את אישור שר הפנים.
כזכור, בחודש שעבר פסק בג"ץ לטובת עיריית ת"א ואישר את חוק העזר העירוני של העירייה בעניין פתיחת עסקים בשבת, זאת למרות התנגדותו של דרעי. "אנחנו רוצים למנוע את הפיכת השבת ליום המסחר הלאומי ושבעקבות פסיקת בג"ץ בעניין המרכולים בת"א, לא ייפתחו כעת מרכולים בשבת ברחבי הארץ ויתקיים מסחר כמו בפריז, ניו יורק או לונדון", הסביר דרעי את הצעת החוק.
יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, צייץ בטוויטר: "‏חוק המרכולים עבר בממשלה. עוד חוק מעליב של כפייה דתית בחסות הדיל הפוליטי של נתניהו עם החרדים. שוב מייצרים פילוג במקום דיון אמיתי על השבת הישראלית, ניאבק בחוק בכל הכוח".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה