בנק איגוד: "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הבינוני", "בארה"ב מומלצת השקעה בסקטור הפיננסי"

 | 
(1)
סקירת שוק
כלכלני בנק אגוד כותבים בסקירתם השבועית כי "הדולר נחלש מעט השבוע מול השקל, לאחר פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב, שאכזב וגרם לירידה בציפיית המשקיעים לגבי מועד וקצב העלאות הריבית בהמשך. הנגידה יילן ציינה כי העלאות צפויות בהמשך השנה. אנו ממשיכים להעריך כי אם הריבית בארה"ב אכן תעלה במחצית השנייה של השנה, הדבר יתרום להתחזקות הדולר מול השקל (בשל פערי הריביות). אך מנגד, אם ייחתמו עסקאות מהותיות בענף הנפט והגז בישראל, הדבר עשוי לקזז זאת. נקודת התמיכה הקרובה לדולר נמצאת ב-:3.75 שקל לדולר ונקודת ההתנגדות הקרובה ב-4 שקל  לדולר ואחריה ב- 4.05 שקל לדולר".
באגוד מציינים כי "הדולר נחלש השבוע גם מול האירו. אנו מעריכים כי הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הבינוני, לאור הציפיות להעלאת ריבית עד סוף השנה בארה"ב, בשילוב עם המשך ההרחבה הכמותית באירופה והשארת הריבית האפסית בגוש / נמוך מכך לאורך זמן, ע"פ דברי דראגי. בנוסף עניין הישארותה/יציאתה של בריטניה מגוש האירו מוסיפה לאי יציבותו של האירו. נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב - 1.05 אירו לדולר ונקודת התנגדות ב- 1.16 אירו לדולר".
בקשר ליציאה אפשרית של בריטניה מהאיחוד האירופי צינו באיגוד כי "מועד משאל העם אשר יכריע האם בריטניה תישאר באיחוד האירופי מתקרב וצפוי להיות ב-23.6, ע"פ סקרים אחרונים הדעות עדיין חלוקות עם התחזקות לאפשרות היציאה. אם זאת מזירת ההימורים במדינה עולה כי רוב המהמרים מאמינים כי בריטניה תישאר באיחוד".
באגוד ממשיכים להעריך כי "האפיק המנייתי צפוי להניב תשואה עודפת ללקוחות לאורך זמן. ההעדפה היא להשקעה סקטוריאלית תוך 'תיבול' התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. בחלוקה של  60% חו"ל, 40% ישראל. מבחינת החשיפה הכללית למניות אנו ממליצים בתיק המייצג - 18% ובתיק הספקולטיבי -32%. בהתאם לסיכון המתאים שכן התנודתיות צפויה להימשך לאורך זמן. בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית אנו ממליצים על: ארה"ב – 61% אירופה -20% כאשר אנגליה נכללת בתוך חשיפה זו. אסיה ללא יפן - 7% ,יפן 12%. מומלצת השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים. אנו ממשיכים בהמלצתנו להיחשף לדולר באמצעות האפיק המנייתי".
מבחינת הסקטורים כאמור "בארה"ב מומלצת השקעה בסקטור הפיננסיים על רקע המשך הצמיחה, השיפור בכלכלה האמריקאית וצפי להעלאת ריבית בהמשך השנה. אנו ממליצים גם על תת הסקטור - הבנקים האיזוריים בארה"ב".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חובבני ביותר (ל"ת)
  ג 12/06/2016 09:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור