עוד לא מחזרתם משכנתא? בנק ישראל נותן ארכה לזכאים

בהתאם להחלטת משרד הבינוי והפיקוח על הבנקים, המהלך לעידוד מחזור משכנתאות הוארך עד 31 בדצמבר 2015
|
משכנתאות, צילום: Bizportal
יש לכם משכנתא של זכאי משרד הבינוי? תוכלו לבצע מיחזור עד לתאריך 31 באוגוסט 2015, זאת לאחר שמשרד הבינוי והמפקח על הבנקים בבנק ישראל החליטו להאריך את המהלך ב-3 חודשים נוספים. לפירוט מלא בנושא - כנסו.
בתאריך 30 בדצמבר 2014 הודיעו בנק ישראל ומשרד הבינוי על קידום מהלך לעידוד פירעון מוקדם, או מחזור, של הלוואות משכנתא של המדינה לזכאים. הלוואות אלו ניתנו בריביות גבוהות מאלו שנהוגות כיום בשוק המשכנתאות, ובהתאם למהלך כאמור, לווים שנטלו אותן, רשאים לפרוע את ההלוואה, או למחזר אותה, בהליך פשוט ומהיר, בהתאם לתנאים שנקבעו, כאשר העמלה היחידה שתיגבה היא עמלת שינוי תנאי ההלוואה, שלא תעלה על סך של 120 שקל.
ליתרונות המהלך נוסף חוזר שפרסם אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, לפיו חברת הביטוח בה מתנהלת פוליסת ביטוח חיים שנרכשה אגב הלוואת משכנתא, תאפשר ללווה המבקש למחזר את המשכנתא, להמשיך את הכיסוי הביטוחי הקיים באותם תנאים, ללא צורך בחיתום רפואי.
 
משרד הבינוי ובנק ישראל קוראים לציבור הזכאים להיכנס לאתרי האינטרנט של בנק ישראל ומשרד הבינוי, לקבל מידע, ולבדוק בפשטות את כדאיות המחזור. "לווים רבים יכולים לגלות שהמחזור שאנו מציעים יוכל להביא לחיסכון של עשרות שקלים בחודש בתשלום המשכנתא ואלפי שקלים לאורך תקופת המשכנתא. כל חודש שעובר הוא הפסד. תנאי המהלך, כמו גם  השינוי שנעשה בנושא הכיסוי הביטוחי הופכים כעת את המהלך לכדאי אף יותר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות