אושר בקריאה ראשונה: שורת צעדים למניעת העלמות מס

בין היתר מוצע להוסיף חובת דיווח מיוחדת על גופים פיננסיים וסולקים וכן לדרוש מגופים פיננסיים להעביר מידע לגבי קבוצת לקוחות עם מאפיינים משותפים
|
(3)
הסוף להון השחור?

מליאת הכנסת אישרה אמש (יום ב') פה אחד בקריאה ראשונה הצעת חוק הכוללת שורת תיקוני חקיקה שעניינם צמצום היקף העלמות המסים בישראל, שיפור וייעול גביית המסים, ומאבק בהון השחור.

תיקוני החקיקה הכלולים בהצעת החוק, ובהם הפיכת עבירות מס חמורות לעבירות מקור לפי חוק איסור הלבנת הון וקביעת חובה להעברת מידע מגופים פיננסים לרשות המסים, שולבו בתחילה בהצעת חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנים 2015 ו-2016), אולם בתיאום בין הממשלה לכנסת, הוצאו ממנה עוד לפני הנחתם בכנסת, ומקודמים בהצעת חוק נפרדת.
 
במטרה להילחם בהון השחור, להעמיק את גביית המס ולצמצם העלמת הכנסות בידי עברייני מס מוצע, לערוך תיקונים בחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000, כך שעבירות מס חמורות יהפכו לעבירות מקור, וכן ניתן יהיה להעביר מידע מהרשות לאיסור הלבנת הון באופן ישיר לרשות המסים בהתאם לקבוע בהצעת החוק. תיקון החוק מקודם בשיתוף ותמיכה של הרשות לאיסור הלבנת הון.
 
עוד מוצע, להוסיף חובת דיווח מיוחדת על גופים פיננסיים וסולקים, כך שנתונים על פעילותם של לקוחותיהם בכלל החשבונות העסקיים המנוהלים אצלם ידווחו באופן שוטף לרשות המסים. על פי הצעת החוק, גוף פיננסי וסולק ידווחו פעם בחודש על פעילות המתבצעת בחשבונות עסקיים המתנהלים אצלם. המידע שיועבר הינו: פרטי הזיהוי של בעל החשבון העסקי, פרטי הזיהוי של נהנה מהחשבון, אם קיים נהנה כאמור, וסך הסכומים אשר התקבלו בחשבון העסקי.
 
בנוסף, מוצע להסמיך את המנהל לדרוש מגוף פיננסי להעביר לו מידע לגבי קבוצה של לקוחות בעלי מאפיינים משותפים, זאת נוסף על העברת המידע השוטפת על ידי גופים פיננסיים מחשבונות עסקיים. דרישת מידע כאמור תתבסס על סממנים של החשבונות או של הלקוחות חברי הקבוצה, היוצרים חשד שלקוחות בקבוצה עברו על חוקי המס באופן שגורם לאבדן מס בהיקף שאינו מבוטל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בהצעת החוק מוצעים מנגנונים אשר יוודאו שהדרישות מכוח הסעיף לא מכבידות יתר על המידה על הגופים הפיננסיים וכן מנגנוני איזון ובקרה שנועדו לוודא כי דרישת המידע לא תפגע יתר על המידה בזכות לפרטיות ובהם, בין היתר, קביעה כי דרישות כאלה יישלחו למוסד הפיננסי רק לאחר שוועדה מיוחדת אשר תוקם לצורך זה, ובה שני עובדי רשות המסים שמונו בידי המנהל ונציג ציבור אחד אשר מונה בידי היועץ המשפטי לממשלה, אישרה שהדרישה עומדת בתנאי הסעיף ולאחר אישור כאמור של היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  האח הגדול, פותחים לנו את הכיס לכל יד (ל"ת)
  יולי 14/10/2015 07:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  פשיטות מס על כל הערבים כולל מע"מ (ל"ת)
  HAKY1 13/10/2015 14:10
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • תגובה ל-1
  fgh 13/10/2015 16:23
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לא יגעו בהם . אפילו עבירות בנייה -לא נכנסים לכפר . אז הזמנה לדיון אצל השלטונות -יבואו ? קדחת .רק הזמנה +שומה לפי יטב השפיטה +עיקול + הול"פ ובעוד שלוש שנים נדבר.הזוי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות