מדד המעו"ף מחפש כיוון: הטווחים הארוכים חלשים

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד המוביל בבורסה המקומית
|
פותחים שבוע

בסקירות האחרונות אני מקפיד לציין ש מדד ת"א 35 -0.52% מדד ת"א 35 1,725.09 -0.52% מדד ת"א 35 בסיס:1,734.11 פתיחה:1,736.94 גבוה:1,740.18 נמוך:1,722.63 תמורה:808,732,584 לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: סובל מחולשה, הן בטווח הבינוני והן בארוך. הדבר נעוץ בעובדה כי הרצפים בגרף החודשי והשבועי יורדים - סימן חולשה שאין להתעלם ממנו. השבוע האחרון לא היה שונה מהותית, כלומר, לא הוזרמו למשוואה נתונים סותרים.

הטווח הארוך

 סיומו של ינואר שבר את הרצף העולה בגרף החודשי - שבירה שפירושה ששער הסגירה של החודש נמוך מהשער הנמוך של קודמו, עלייה ברמת הסיכון ופתיחת אפשרות סבירה מאוד לתרחיש של ירידות וחולשה.

<

שבירת הרצף מיוצגת בגרף המצורף מיוצגת על ידי המשולשים האדומים הממוקמים מעל לנרות. אפשר לראות כל תרחיש אפשרי, מירידה של חודש בודד ועד לירידה רב חודשית. והמסקנה היא, כאמור, עלייה ברמת הסיכון. כדי לסיים את הרצף היורד,מדד המעו"ף צריך לסגור את חודש פברואר מעל לרמת 1,475 הנקודות, לכן הנחת העבודה גורסת שמדד המעו"ף צפוי להמשיך ולהיחלש.

הטווח הבינוני

 לפני מספר שבועות נשבר הרצף העולה גם בגרף השבועי. המשמעות היא שהתקבל סימן מוסכם, לפיו נקבעה רמת שיא נמוכה מקודמתה - רמת 1,474 הנקודות נמוכה מרמת 1,494 הנקודות. כאשר נקבע שיא נמוך מקודמו, סביר להניח שגל הירידות ידרדר את השוק לשפל נמוך מקודמו.  בגרף השבועי ראינו את מדד המעו"ף יורד בשיעור של 0.61% - המשמעות היא שהרצף נותר יורד. כדי לשבור את הרצף היורד, מדד המעו"ף צריך לסגור את השבוע הנוכחי מעל לרמת 1,468 הנקודות. כלומר, נכון לתחילת שבוע המסחר הנוכחי המסר בטווח הזמן הבינוני, כמו בארוך אינו חיובי. 

סיכום ומסקנות

 בטווחי הזמן הארוך והבינוני קיימת חולשה. בטווח הקצר בעיקר תנודתיות ואקראיות.
 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
 
**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
 
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות