קרן המטבע חותכת תחזיות לשנת 2015: צופה צמיחה עולמית של 3.5% בלבד

קרן המטבע מורידה הבוקר את התחזיות הגלובלית בשיעור החד ביותר מזה שלוש שנים. נקודת האור - ארה"ב. הצרות - בכל יתר המדינות
|
(1)
התאוששות עולמית?
קרן המטבע העולמית (IMF) מספקת הבוקר תחזית קודרת לצמיחת הכלכלה העולמית. מדובר ברמה הנמוכה ביותר אותה צופה הקרן מזה שלוש שנים. התחזית הפאסימית מגיעה על רקע חשש לצמיחה במספר רב של מקומות בעולם כאשר נקודת האור בכלכלה הגלובלית מגיעה דווקא מהכיוון של ארה"ב.

בקרן המטבע העולמית מספקים הבוקר תחזית כי הכלכלה העולמית תצמח בשנת 2015 בשיעור של 3.5% בלבד, זאת לעומת האומדן הקודם שהעריך כי הצמיחה תסתכם ב-3.8%. בשנת 2016 צפויה התאוששות מסוימת בכלכלה הגלובלית ובקרן המטבע צופים צמיחה עולמית של 3.7% בלבד, זאת לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 4%.

בפילוח של המדינות, נקודת האור שתומכת בכלכלה העולמית מגיעה מארה"ב. קרן המטבע העולמית העלתה את תחזית הצמיחה של הכלכלה החזקה בעולם לשנת 2015 מרמה של 3.1% ל-3.6%. התחזית החיובית באה על רקע הירידה במחיר הנפט בעולם וצעדים מוניטריים נוספים אשר יקזזו את ההשפעה של העלאת הריבית.

השוק האירופי אשר מתמודד בימים אלו עם האירו שנמצא בשפל צפוי לספוג ירידה בהשקעות. לגבי גוש האירו, הצמיחה בשנת 2015 הופחתה במעט מרמה של 1.3% ל-1.2%. בסין לעומת זאת, שם צופים ירידה חדה בקצב הצמיחה. כלכלת סין תצמח בשנת 2015 בשיעור של 6.8%, זאת לעומת 7.1% באומדן הקודם אשר סופק באוקטובר. ביפן הצמיחה צפויה לעמוד על 0.6% בלבד לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 0.8%.

"הכלכלה העולמית ניצבת בפני מלחמת מטבעות חזקה ומורכבת", כך מסביר אוליבר ברנצ'רד הכלכלן הראשי של קרן המטבע העולמית. "מצד אחד הכלכלות החזקות נהנות מירידת מחיר הנפט בעולם אך מצד שני בחלקים רבים של העולם הדבר ישפיע לרעה על הביקושים בטווח הארוך".תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אבל
  אבי 20/01/2015 08:33
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אבל אני לא מאמין כבר בצה"ל, צה"ל נהיה צבא של כוסיות וקוקסינלים שרק תוקף מהאוויר ולא חותר למגע עם מחבלים אמיתיים אלה זורק פצצות לא משנה לו על תינוקים תינוקות ילדים ילדות נערים נערות נשים גברים זקנים וזקנות חפים מפשע צה"ל יודע רק לתקוף מהאוויר שבוע עד שהוא נכנס למקום להלחם במחבלים אמיתיים וסתם רוצח חפים מפשע מהפחד שלו ואותו דבר הוא יעשה גם עכשיו אם חיזבאלה יתקוף
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות