סיוט הבירוקרטיה: הוסר חסם לבניית 8,700 דירות באזור השרון

הסרת החסם תאפשר ל-11 תכניות בנייה לצאת לדרך, זאת לאחר מאבק משפטי
|
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
11 תכניות בנייה באזור המרכז צפויות לצאת לדרך בזמן הקרוב לבנייתן של 8,700 דירות, זאת לאחר שהתמלא התנאי המרכזי לאישורן - שידרוג קווי הביוב ומתקני השפכים בישובים אבן יהודה, צורן, קדימה, כפר ברא, ג'לג'וליה וטייבה.

אלקו התקנות ושירותים, של אלקטרה, זכתה במכרז, זאת לאחר שבית המשפט לעניינים מנהליים במחוז מרכז, קיבל בשבוע שעבר את עתירתה, וקבעה כי יש לפסול את הצעת לסיכו כזוכה במכרז לשדרוג והרחבה של מכון טיהור השפכים (מט"ש) דרום השרון המזרחי, שפרסמה איגוד ערים דרום השרון המזרחי לביוב, ולהכריז על אלקו כזוכה במכרז.

מדובר במכרז בעלות של 35 מיליון שקל, שהינו חלק ממערך של 3 מכרזים אשר מטרתם המשותפת להביא לשדרוג והרחבה של מכון טיהור שפכים הדרום המזרחי ולהכינו למצב שהוא יהיה מוכן לקלוט ולטפל ב-40,000 מ"ק שפכים ליממה.

זאת, בעוד שלפי תגובת איגוד ערים לעתירה המט"ש פועל היום וזה מספר שנים במצב שהוא קולט שפכים בכמות של 17,000 מ"ק ליממה, בעוד הוא מתוכנן לקלוט 6,000 מ"ק בלבד. הימשכות הפעילות במתכונת הנוכחית לפי איגוד ערים, עלולה להוביל לקריסתו של המט"ש ולגרום לנזקים אדירים.

בעניין זה יצוין, כי בשנת 2014, אף נערך לגורמים שונים באיגוד ערים שימוע בפני מנהל מחוז המשרד להגנת הסביבה בטרם תיפתח חקירה פלילית נגד חברי האיגוד ויתר מזרימי השפכים בעקבות עיכוב מכרזי שדרוג המט"ש, ובכלל זה המכרז מושא העתירה.

עורכי הדין אייל בליזובסקי, אביאל פלינט ורונן לוי ממשרד לוי-מידן ושות' ייצגו את חברת אלקו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות