הופקדו תכניות ל-4,120 דירות בבאר שבע ו-1,112 דירות בשדרות

|
(1)
נדל"ן, צילום: ענת דניאלי
מתכננים ומפתחים את הבנייה בדרום. רשות מקרקעי ישראל ועיריית שדרות הפקידו בוועדה המחוזית דרום תכנית פיתוח חדשה לעיר שדרות הכוללת 1,112 יחידות דיור חדשות. התוכנית מיועדת לחלק הצפון מזרחי של העיר והיא כוללת מגורים ואזור תעסוקה חדש. כמו כן, הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים (הותמ"ל) הפקידה להתנגדויות תכנית לבניית 4,120 דירות בצפון באר שבע. 
שדרות - שכונה חדשה 
השכונה החדשה בשדרות שהופקדה היום תשלים כניסה חדשה לשדרות מכיוון צפון והיא באה בהמשך לרחוב בגין העתיד לחצות את העיר מצפון לדרום. המתחם החדש גובל עם שכונת בן גוריון - שכונה חדשה המצויה כיום בשלבי אכלוס.
בתחום התכנית נכלל שטח ציבורי פתוח נרחב הכולל פארק ארכיאולוגי (חרבת נאג') במקום נערכו סקרים של רשות העתיקות ובכוונת העירייה רמ"י ורשות העתיקות למתג את האזור לטובת העיר.
עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל: "השיווק הנוכחי נותן  מענה לתנופת הפיתוח בשדרות ורשות מקרקעי ישראל פועלת לחיזוק שדרות הן בתחום המגורים והן בתחום התעסוקה".
התכנית שהופקדה משתרעת על שטח של כ-660 ד' והיא 1,112 יח"ד, על פי החלוקה הבאה:134 יח"ד בבניה צמודת קרקע. על מגרשים של כ- 400 מ"ר ליחידה. 272 יח"ד בבניה סמי רוויה עד 3 קומות. מגורים ב' בשיטת גג-גן מגרשים של עד 700 מ"ר כ- 5 יח"ד דיור למגרש, ו-702 יח"ד בבניה רוויה עד 8 קומות.
.
בהתאם להחלטת ממשלה בדבר פיתוח אסטרטגי ביישובי עוטף עזה והעיר שדרות, המתחם החדש כולל גם אזור תעסוקה ומשרדים בשטח של כ-120 דונם הכולל 200 אלף מ"ר בניה 10,000 מ"ר מסחר. אזור התעסוקה יוקם בכניסה הצפונית החדשה המתוכננת לעיר מכיוון כביש 333 העתידי (כביש המחבר את צומת איבים ל- צומת קיבוץ ארז).

הופקדה להתנגדויות: תכנית רובע מנחם בצפון באר שבע
הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים (הותמ"ל) הפקידה להתנגדויות את תכנית רשות מקרקעי ישראל ועיריית באר שבע לרובע מנחם בצפון העיר להקמת 4,120 יח"ד, כחלק מהסכם הגג של העיר באר-שבע, שנחתם לאחרונה בין העירייה ומשרדי האוצר, הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. 

רובע המגורים החדש ישתרע בין שדרות  רגר והכניסה הצפונית לעיר בחלק הצפון - מערבי של העיר, לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק. הרובע  יכלול מגוון רחב של יחידות דיור, בתמהיל מגוון של בניה נמוכה בהיקף של כ-2500 יח"ד במגרשים בין 350 ל-700 מ"ר, בהם תותר גם יחידת דיור נוספת "דיורית" בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבניה המוקנות), שמשמעותה הוספת עוד כמה מאות יח"ד לפרויקט.  בנוסף יהיו ברובע גם אזורים  בבניה נמוכה  שישווקו לקבלנים ומבנים בבנייה רוויה לאורך שדרות רגר ובאזורים בעלי טופוגרפיה משמעותית.
מהותמ"ל נמסר כי התכנית כאמור כלולה במסגרת הסכם הגג בו העיקרון המנחה הוא - העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכם הגג מבטיח ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצר באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא אמרו שכל הקרקעות ילכו למחיר למשתכן?
  משתכן? 28/06/2016 18:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה קורה פה?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות