הנפט בשפל: נחלש 0.65%, הפקת הנפט בעיראק בשיא של מעל 30 שנים

המשקיעים מתכננים את תיק ההשקעות לשנת 2015 וגורמים להתאוששות במחיר הנפט
 | 
חדשות ישנות
לאחר שמחיר הנפט נחתך ביותר ממחצית בחמשת החודשים האחרונים של 2014, חבית נפט נסחרה בתחילת השבוע במחיר שפל של חמש וחצי שנים- פחות מ-53 דולרים. פתיחת השנה החדשה, ככל הנראה אינה משנה את סנטימנט המשקיעים בסחורה וגם היום מחיר חבית נפט נחלש. עם זאת נציין שבתחילת המסחר האמריקני מחיר חבית נפט ירד ב-1.5% אל מחיר של 52.5 דולרים, אך בשעה האחרונה נבלמו הירידות אל ירידות מתונות יותר של 0.7%.

הרגיעה בירידות מיוחסת בעיקר לארגון מחדש של משקיעים אל עבר השנה החדשה, תוך הצפי כי מחיר חבית נפט יכול להשתקם חזרה ב-2015. בתוך כך, המשקיעים מתעלמים מהאנליזות כי הכלכלה העולמית כנראה תהנה מהיצע יתר, בעקבות העלייה ביצור האמריקני והירידה הצפויה בצמיחה הכלכלית במזרח הרחוק.

עיראק, מפיקת הנפט השנייה בגודלה במועצת אופ"ק, פרסמה כי בחודש האחרון הפקת הנפט במדינה נמצא בשיא של 33 שנים. הייצור בעירק הגיע ל-2.94 מיליון חביות ביום בדצמבר.

הירידה במחירי הנפט בחודש האחרון של שנת 2014, הגיעה בעקבות הסירוב של ערב הסעודית ויצואניות נפט נוספות, למתן את ייצוא הנפט או לקבוע מחיר מינימום. זאת, לנוכח העלייה ביצור האמריקני והירידה בעלויות הייצור. על פי אנליסטים שונים, ארה"ב תהפוך לצרכנית אנרגיה סוברנטית לקראת סוף העשור הנוכחי.

פיל פלין (Phil Flynnn), אנליסט בכיר ב-Price Futures Group טען היום כי דברי דרגי מקצרים את הדרך אל הקלה כמותית ביבשת האירופית. פעולה שכזו תגרום לירידה של היורו אל מול הדולר. התחזקות של הדולר הינה בשורה רעה למחירי הנפט בטווח הקצר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה