רמי לוי הגיש תביעה בסך 10 מיליון שקל נגד איל רביד - "רקם תכנית זדונית"

הסכסוך בין רמי לוי לבעל השליטה בויקטורי מגיע לבית המשפט. "הפרו ברגל גסה את כללי התחרות"

 |  (7)
איל רביד רמי לוי, צילום: יח"צ
התחרות בין רשתות הקמעונאות רמי לוי ו-ויקטורי מגיע לשדה המשפטי: היום (ה') הגישו רמי לוי ורשת חנויות רמי לוי שיווק השקמה תביעה כנגד אייל רביד ורשת 'ויקטורי' כמו גם נגד היחצ"ן גל בייסברג וחברת "אריק וגל תקשורת ואסטרטגיה", בשל קמפיין תקשורתי שניהלו נגדו, לכאורה. התביעה הינה על סכום של 10 מיליון שקל, בשל לשון הרע, עוולות מסחריות, נזיקית ועשיית עושר.
בכתב התביעה, שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בלוד, נטען כי נטען כי "התובעים רקמו מזימה זדונית שמטרתה לפגוע בבוטות בתדמיתם של התובעים, לפגוע בעסקיהם, ובמקביל לקדם את מטרותיהם העסקיות של הנתבעים באמצעות פגיעה בתובעים. מדובר בהתנהגות אנטי-תחרותית, המנוגדת לכל אמות מידה מקובלות שלך התנהגות מסחרית".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"במקום להתחרות בתובעים כמקובל באמצעים לגיטימיים כמו הצגת מחירים תחרותיים ומרכולים אטרקטיביים – בחרו הנתבעים להכפיש את שמם של התובעים באמצעות הפצת כזבים, על מנת להפכם למשל ולשנינה בקרב הציבור. כך קיוו הנתבעים לפגוע בעסקיהם של התובעים, ולשפר את מצב עסקיהם של הנתבעים".
לפי לוי, בייסברג ורביד רקמו תכנית פעולה בלתי חוקית כדי לפגוע בו, והסיתו לצורך כך את אמצעי התקשורת כמו גם את מנהיגי החקלאים נגד רמי לוי והרשת שלו, כדי להפוך אותו "מדמות מוערכת ואהודה ביותר, ומאדם הנתפש בציבור בתור מחולל תחרות הנלחם ביוקר המחיה - לדמות שנואה ושלילית".
לפי כתב התביעה "בייסברג וגל תקשורת רקמו יחד עם רביד וויקטורי תוכנית פעולה שנועדה לפגוע אנושות בתובעים בדרכים זדוניות ובלתי כשרות, לשון המעטה". אחת הראיות ה"עסיסיות" הינה הקלטתו של גל בייסברג (אחד הנתבעים), מפרט בגאווה ללקוחה פוטנציאלית (מתחזה) על יכולותיו להשפיע על השיח התקשורתי בישראל, בעודו נותן כדוגמא את מקרה רמי לוי. נציין כי כיום בייסברג טוען כי שיקר לה:
"אנחנו חיממנו במשך חודשים את החקלאים על הסופרמרקטים... השתלנו להם מסרים שרמי לוי הוא זה שגונב אותם... רצינו שאייל רביד (ויקטורי) יהיה מלך החקלאים, מלך הסחורות... ואז ארגנו את ועידת ישראל לחקלאות.. "
לוי טוען כי סכום הפיצויים צריך להיות גבוה במיוחד, בין היתר בהתחשב במעמדם של התובעים בקהילה, בהשפלה ובסבל שחוו, בטיב הפרסומים, היקף התפוצה שלהם ובשאט הנפש שהמשפט הישראלי צריך להביע כנגד פרקטיקה עוולתית שכזו.
התובעים מעריכים את הנזקים הממשיים שנגרמו להם כתוצאה ממעשי הנתבעים ב-50 מיליון שקל, אך מטעמי אגרה בחרו לתבוע על 10 מיליון שקל בלבד.
תגובת גל בייסברג מ"גל תקשורת":
"כפי שאמרתי עד כה לא נרקמה קנונייה כנגד רמי לוי, אימרה שלי זאת ניתנת לבדיקה בקלות. רמי לוי נמצא באמצע תמרון תקשורתי על שמו הטוב, לאחר ששמו נקשר באין ספור פרשיות מפוקפקות, אני מעריך שבתום הבירור המשפטי בנושא הנ"ל מצבו עוד ילך ויתדרדר שכן הפרשה הנ"ל חושפת את שיטותיו האפלות של רמי לוי בעצם שכירת משרדי חקירות, ביצוע האזנות והקלטות ושימוש בשיטות אשר נהוגות בעולמות אחרים ולא בעולם השיווק או הקמעונאות.
"בבית המשפט על דוכן העדים יצטרך רמי לוי להחקר על העובדות ולא על ספינים תקשורתיים דבר אשר יסב לו נזק רב.
"אני מזמין את הציבור בישראל להכנס לגוגל על מנת לבחון את שלל טענותיהם של חקלאים מכל הארץ כנגד רמי לוי, למרות שמשרד "גל תקשורת" נמצא בצמיחה של ממש אינכם באמת חושבים שיש לנו היכולת לגרום לכך שכל חקלאי ישראל על שלל  ענפי הגידול יצאו נגד רמי לוי במגוון טענות עבדתיות קשות"
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אחד הסיפורים
  רמי לא לוי 05/05/2016 23:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסיקור הנרחב של הסיפור הזה מעלה תהיות רבות בנוגע לאמיתו, נראה שזה מקדם את האינטרסים של כל המעורבים... תמוהה..
  סגור
 • 6.
  רמי לוי כל הכבוד על הורדת המחירים!!! (ל"ת)
  לקוח מרוצה בחיפה 05/05/2016 22:37
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 5.
  לא הכל צריך לעבור דרך עוכרי דין ובתי משפט... (ל"ת)
  sh 05/05/2016 22:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  משרד הפרסום חייב להיענש לאור ההקלטה ותכנה (ל"ת)
  אבי 05/05/2016 22:15
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 3.
  רמי משעמם לך
  רמי 05/05/2016 17:46
  הגב לתגובה זו
  3 5
  הכסף עלה לך לראש
  סגור
 • 2.
  הצביעות של רמי
  בבבבב 05/05/2016 17:01
  הגב לתגובה זו
  4 7
  שרמי הסתכל על עצמו ועל מנהלי הסנפים שלו שחלקם הגדול הם המשפחה שלו איך הוא יכול לבוא בטענות אחרי שחלקם הגדול מדבר בצורה לא יפה לעובדים וזה בלשון עדינה חבל שנגד תופעה זו הוא לא עושה שום דבר אלה מטאטא את זה מתחת לשטיח כמו שנאמר תפסיק אם הצביעות הזו
  סגור
 • 1.
  Bravo (ל"ת)
  felix 05/05/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור