"אם רמי לוי יורשע - הוא כמעט בוודאות ייכנס לכלא"

מניית רמי לוי כבר נפגעה השנה בשל חקירות בכירים בחברה, וכעת הנושא חוזר לכותרות; לאן מכאן?
 |  (15)
רמי לוי, צילום: Bizportal

עוד חוזר הניגון: מניית רמי לוי -1.68% רמי לוי 18,190 -1.68% רמי לוי בסיס:18,500 פתיחה:18,500 גבוה:18,580 נמוך:18,100 תמורה:4,525,762 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פתחה את שבוע המסחר בלחץ מכירות כבד, ומאבדת מעל ל-3% מערכה במחזור מסחר גבוה יחסית, וזאת לאחר הפרסום מיום חמישי בערב לפיו המשטרה תמליץ להעמיד את רמי לוי עצמו - לדין. החשד הוא שימוש במערכות פנימיות של חברת הסלולר של הרשת כדי לעקוב אחרי עובדים ואנשים (לכאורה), איתם היה לו מחלוקות אישיות.

מדובר בהמשך הסאגה הפלילית שאופפות את רשת רמי לוי, שמנייתה כבר נפגעה קשות בשל נושא זה: ב-1 למארס, עת פורסם לראשונה כי 3 בכירים ברשת נחקרים בחשד לשימוש לא-חוקי במערכת אבטחת המידע, התחילה המניה ליפול במדרון חלקלק עד אמצע אפריל, ובחודש וחצי זה איבדה יותר מ-17% מערכה. נציין כי ירידות אלו התרחשו גם על רקע סיקור תקשורתי שלילי לרשת "רמי לוי" שהגיע ממספר כיוונים, בדמות חקירות בכירים אחרים בחברה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
אז לאן מכאן? לא במקרה נקראת רשת הקמעונאות על שמו של המנכ"ל שלה - רמי לוי, שמזוהה איתה יותר מכל - לטוב ולרע. האם מדובר במכה אנושה למניה, וזו צפויה להמשיך להיפגע במידה והחקירה תסתעף ותסתבך, או שמא מדובר בבהלה רגעית של המשקיעים - והחברה (והמניה) תתנהלנה במנותק מהאירועים החיצוניים?
הגזרה הכלכלית
דורין פלס, אנליסטית הקמעונאות של IBI מדגישה כי בניגוד למה שהיה אפשר להסיק מהכותרות בתקשורת, עדיין לא הוגש כתב אישום וגם לא בטוח שיוגש - וכרגע אלו  ספקולציות בלבד: "רמי לוי זה one man show - לטוב ולרע. חדשות שליליות בפן האישי גוררות תגובה שלילית במניה, אך אני חושבת שבמבחן המציאות פעילות הרשת לא תיפגע. אם באמת יתרחש דבר מה,  נקודתית יכולה להיות חולשה בפעילות".
פלס מספרת כי בשנה האחרונה חל מהלך התרחבות מאוד אגרסיבי ברשת רמי לוי, וגם השדרה הניהולית קיבלה סמכויות - כך שההנהלה נהייתה פחות ריכוזית מבעבר.
הגזרה המשפטית
בשיחה עם Bizportal אומר היום עו"ד יוסף עזרא, מרונשטיין עזרא ושות' כי הדבר העיקרי ביותר בנושא, הוא שרמי לוי ביצע לכאורה איכון וציטוט לעובדים שלו, וזאת באמצעות הכלים שיש לו כרשת סלולר: "זה מעשה חמור כי עבור ביצוע איכון צריך צו מבית המשפט, שיורה לחברת הסלולר לעשות זאת. איני בטוח אם לוי גם ציטט לעובדיו, אבל ביצוע איכונים זו עבירה על החוק. לכאורה, הוא עשה זאת בגישה ישירה, תוך ניצול יחסי עובד-מעסיק והמערכות של הרשת, מה שאמור להיות תוך שכנוע בית המשפט - ועל סמך רצונו האישי.
עו"ד עזרא מספר כי על נושאים אלו אמנם אין פסיקה תקדימית היות ודבר כזה לא קרה בעבר, אבל, הוא מספר כי "אפשר להסתכל על דברים דומים מדיני העבודה, כמו בדיקת מיילים של עובדים באמצעות תיבת המייל של המעסיק: במקרה כזה קבעו בעבר שלמעסיק אין זכות לבדוק לעובדיו מיילים בשל חשש למיילים אישיים. בפסיקה ההיא נקבע, כי אם מעסיק מעוניין בכך - עליו להודיע לעובד לפני כן כי ברצונו לבדוק את תיבת המייל,  אחרת - מדובר בחדירה לפרטיות".
"הזכות לפרטיות היא זכות יסוד. העבירות שמיוחסות ללוי, לכאורה, הן הרבה יותר מזה - הוא בדק היכן היו חלק מעובדיו בשעות הפרטיות שלהם, ואף ביצע לכאורה מעקבים בוטים אחרי העובדים שלו באמצעות מצלמות נסתרות".
לסיכום, עו"ד עזרא טוען כי הפרסומים בנושא רמי לוי מעידים על "הרבה מעבר לפגיעה בפרטיות של עובד מעסיק - אלא עבירות פליליות של ממש: "אלו עבירות שאם יורשע בהן, ייכנס למאסר בפועל כמעט באופן ודאי. יש פה אחריות אישית, היות והוא ביקש את הנתונים הללו, לפי עדויות העובדים". ושוב - נדגיש, לפי שעה המצב הוא שהמשטרה המליצה להעמיד את רמי לוי לדין - אך הפרקליטות טרם החליטה זאת, והיא (ורק היא) הקובעת בנושא זה - ולפי שעה לוי אינו עומד לדין.
מחברת רמי לוי תקשורת נמסר בתגובה: "לא קיבלנו כל הודעה מהמשטרה ואיננו יודעים במה מדובר. רק לפני שבועיים שמענו שמפכ"ל המשטרה מתעקש לא למסור המלצות של המשטרה בעניין אחר (פרשת מעונות ראש הממשלה, זש"ל), ומעניין שבעניין זה המשטרה כן הזדרזה לפרסם המלצות. למזלנו במדינת ישראל הפרקליטות היא שמחליטה אם להגיש כתבי אישום לאחר בחינת הראיות. אנחנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שהפרקליטות תבחן את הראיות היא תמצא שאין כל תשתית ראייתית להעמדה לדין".
 

מניית רמי לוי מתחילת 2016: 

תגובות לכתבה(15):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  הוא כמעט בוודאות...
  אורי 20/06/2016 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניסוח חזק
  סגור
 • 12.
  ייגמר מקסימום בעבודות שרות לתועלת הציבור
  מיקי 8 20/06/2016 07:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אף שופט לא יכניס את רמי לוי לכלא אחרי התרומה האדירה שלו לכלכלה ולחברה.
  סגור
 • 11.
  עלפי החוקים ניתן להכניס כל אחד לכלא, די תפסיקו להרוס
  רמי 19/06/2016 22:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נמינ נופלת כי שער המניה גהוה מאוד ביחס לתשואות זה לא קשור להתנפלות עליו.
  סגור
 • 10.
  זה לא האיש
  איילי 19/06/2016 20:17
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לפי התרשמותי מהאיש ופועלו בשנים האחרונות זה לא האיש שמנסים להלבין את פניו. מדובר באדם שצמח מלמטה , בנה הכל בעשר אצבעות ידיו , ממש רחוק מהאליטה וממה שהיא מייצגת. האיש עזר ועוזר להרבה אנשים ,במיוחד לחלשים. הוא איש דיי מיושן , מי חושב שיש לו את ההבנה להגיע לסוג כזה של מידע ? זה לא הגיוני וגם קשה לי להאמין שאכן עשה את המעשים המיוחסים לו. יתכן ואני טועה ותמים , אבל אני לא שופט בן אדם לפני שמערכת המשפט חרצה את גורלו. לצערי בישראל יש מין שמחה לאיד וצהלה כנגד כל דמות ידוענית ששמה עולה לכותרות בהקשר שלילי , גם אם עדיין לא הוגש נגדו שום כתב אישום. פה אני מציין שאין לי שום קשר אליו, לא מכיר אותו באופן אישי ולא מחזיק במניות החברה שלו , כך שכל מה שרשמתי נובע מהתרשמותי שלי ולא מתוך אינטרס חבוי.
  סגור
 • 9.
  ישר כמו סרגל
  מוטי 19/06/2016 19:30
  הגב לתגובה זו
  3 3
  רמי לוי הוא מל״ו צדיקים . רמי זך כשמן . המתן בסתר העזרה של רמי למשפ׳ נזקקות. בעוד כמה ימים גם האמת תצא לאור ואז הרבה אנשים שיאכלו את הכובע .
  סגור
 • 8.
  המוח מאחורי רמי לוי היא אשתו רמי הוא רק יושב בפרונט (ל"ת)
  משה ראשל"צ 19/06/2016 18:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 7.
  איזה כלא - אפילו עם אשם יעשה עיסקה הוא לא מטומטם (ל"ת)
  בן 19/06/2016 17:57
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 6.
  צדק לכל
  צדק לכל 19/06/2016 16:06
  הגב לתגובה זו
  2 2
  גם את השופטים שחותמים על צווי איכון ללא עיון בבקשה וגם את השוטרים שנמצאים בחדרי ההאזנות ושם עושים איכון לכל מי שעולה על רוחם - גם אותם צריך להכניס לכלא!!!!
  סגור
 • 5.
  בלי שנרגיש הפכנו למדינת בתי המשפט,אין כמעט מהדורת חדשות
  אלי 19/06/2016 15:22
  הגב לתגובה זו
  10 2
  שלא עולה בה נושא משפטי כל שהוא. צאו מזה יש חיים במדינה הזו חוץ מאולמות בתי המשפט.
  סגור
 • בתי המשפח ועושקי הדין,זה הבונטון היום. (ל"ת)
  משפח 19/06/2016 22:25
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 4.
  שטות מוחלטת גם אם יורשע בשוד ישב בכלא - אבל זו ההאשמה?
  חוסר אחריות 19/06/2016 15:02
  הגב לתגובה זו
  7 3
  מישהו האשים את רמי לוי בציטוט לעובדיו ובהאזנת סתר? שמעתם את זה פעם אחת מהמשטרה? ממישהו? חוסר אחריות מוחלט לבוא עם עו"ד "מומחה" ולהגיד שאם הוא יורשע בעבירה של האזנת סתר הוא ישב בכלא ולטהר את הכל במילה "לכאורה". אין שום טענות כאלה נגד רמי לוי. הסיכוי שיוגש נגד רמי לוי אישית כתב אישום הוא כמעט אפס מהסיבה הפשוטה שמי שמכיר אותו יודע שהוא באמת לא יודע על המערכות האלה שום דבר.
  סגור
 • יש במדינות עיתונות רגילה וגם צהובה, אצלנו יש רק כתומה (ל"ת)
  פרובינציית ישראל 20/06/2016 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 3.
  רמי הרודן
  רוני 19/06/2016 14:46
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סוף סוף מישהו הוציא את הכביסה המלוכלכת וגילה לציבור מי זה רמי לוי שמציג עצמו כמושיע העם יענו אבל מיתחת למסכה זאת מיסתתר זאב עם שיינים גדולות שרוצה לאכול את מי שמגלה מי הוא אז הגיע הזמן להכניס את הזאב לכלוב
  סגור
 • 2.
  כמעט או בוודאות???
  כמעט 19/06/2016 14:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גיא היקר אתה לא החלטי והכותרת שלך מכסה את שתי האפשרויות... כדאי שתחליט!
  סגור
 • 1.
  העיקר שידליק משואה בבית כלא . ממתין לו בכיליון עיניים! (ל"ת)
  אול. קצב ובקרוב דרעי 19/06/2016 14:39
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור